Günay'da Linet'le müzik ve eğlence dolu bir gecce yaşandı!

Türkiye’nin tek gazinosu ve eğlence sektöründe en güçlü markası olan Günay Restaurant’ta önceki gecce Linet sahneye çıktı. Kendine has yorumlarıyla Arabesk’ten, Türk Sanat Müziği’ne, fantezi müzikten, yerli ve yabancı pop müziğine kadar her tarzda söyleyen Linet’in programında, sadece İstanbul’dan ve yurt içinden değil yurt dışından da konuklar vardı.

12 Nisan 2014 15:38
Günay'da Linet'le müzik ve eğlence dolu bir gecce yaşandı!
Eğlence ve lezzet sektörüne peş peşe yaptığı yatırımlarla dikkat çeken BVS Group’a ait Günay sahnesinde Linet’ten önce Fatih Erkoç vardı.

Sahnelerin güçlü ve sevilen sesi Fatih Erkoç, hem yıllar öncesinden hem de günümüzden derlediği, yerli ve yabancı şarkılardan oluşan repertuarıyla Günay’ın konuklarına müzik dolu romantik saatler yaşattı.


HÜZÜN VE COŞKU PEŞPEŞE YAŞANDI

Fatih Erkoç’dan sonra sahne alan Linet, programına bir Sezen Aksu bestesi olan ‘Şu Saniye’ isimli şarkıyla başladı. Bu duygusal parçadan sonra Ajda Pekkan’dan dinlediğimiz bir Serdar Ortaç bestesi olan ‘Resim’ isimli hareketli şarkıyı söyleyen Linet, biraz önce hüzünlendirdiği hayranlarını, bu kez masaların arasında oynatmayı başardı.

Saçlarını topuz taratan Linet, sırtını açıkta bırakan çok şık strablez üst kısmı ve kat kat tüllü ve volanlı beyaz renkli etekliğiyle bir bütün olan ilginç elbisesiyle doğrusu çok şıktı.

‘BATSIN BU DÜNYA’YA FLAMENKO YORUMU

‘Damar’ şarkıların yorumcusu olarak ün yapan Linet, programında müzik litaretürüne yeni bir tespit ekledi. İlk iki şarkıdan sonra konuklarına “Hoşgeldiniz” diyen şarkıcı, “Bu gecce size bol bol ‘sancılı’ şarkılar söyleyeceğim.” diyerek, ‘Damar şarkıların’ anlamını biraz daha genişletmiş oldu.

Linet şöyle devam etti: “Ama sanmayın ki sadece ‘sancılı’ şarkılar söyleyeceğim. Repertuaramızda hem sancılı hem de coşkulu şarkılar var. Yani bazen hüzünleneceğiz, bazen coşacağız.”

Bu konuşmadan sonra Linet, ‘Hayatta Her Şey Kısmet’ isimli şarkıyı söylerken Günay’ı dolduran hayranları kendisine hep bir ağızdan eşlik etti. Öyle ki Linet bir ara sustu ve şarkıya hayranları devam etti. Bu tablo gecce boyunca pek çok şarkıda yaşandı.

Programın ilerleyen bölümlerinde dinleyicilerin hep bir ağızdan ‘İsyan’, ‘İsyan’ tezerrühatlarıyla Halil Sezai’nin bestesini istemesi üzerine Linet, “Bir dakika arkadaşlar onu söyleyeceğim ama isyan etmeden önce dünyayı batırmam lazım.” Ondan Sonra isyan çıkartacağım” diyerek, Orhan Gencebay’ın ölümsüz eseri ‘Batsın Bu Dünya’yı seslendirdi.


Linet’in, ‘Batsın Bu Dünya’ya Flamenko tarzındaki ilginç yorumu büyük beğeni kazandı.

‘Türkan’, ‘Tanrı İstemezse’, ‘Adını Sen Koy’, ‘Arada Sırada’, ‘Sil Baştan’, ‘Boşvere Boşvere’, ‘Nerdesin?’, ‘Aslan gibi’, ‘Sarıl Bana’, ‘Sustum’ gibi geçmişten günümüze, hem neşeli, hem de insanı hüzünlendiren aşk şarkılarını peş peşe seslendiren Linet, Whitney Houston’un dünyaya sevdirdiği ‘I will always love you’ isimli İngilizce şarkıyı da yorumlayarak konukları şaşırttı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: linet , günay

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz