Günay'da 'devler' buluşması!

Bülent Ersoy ile Orhan Gencebay, Cumartesi geccesi Sibel Can'ı dinledi...

10 Aralık 2012 16:51
Günay'da 'devler' buluşması!
İstanbul’un en nezih eğlence merkezi ve tek gazinosu Günay’da Cumartesi geccesi sahneye çıkan Sibel Can’ın ünlü konukları vardı. Arabesk Müziğin Kralı Orhan Gencebay ile Türk Müziği’nin divası Bülent Ersoy, Günay’da bu sezon peş peşe 4’üncü kez sahne alan Sibel Can’ı izlediler.

Günay’a, hayat arkadaşı Sevim Emre ile birlikte gelen Orhan Gencebay ile pembe tuvaleti içinde son derece şık bir görüntü sergileyen Bülent Ersoy ve Sibel Can’ın modacısı Nur Yerlitaş, sahneyi tam karşıdan gören bir masaya yan yana oturdular.

“BU GECE DAHA DA HEYECANLIYIM”

Programını ‘Kader Bağladı Bizi’ isimli şarkıyla açan Sibel Can, mekanı hınca hınç dolduran yaklaşık 450 konuğa “Hoşgeldiniz” dedikten sonra, “Her hafta heyecanlanıyorum ama bu gece daha da heyecanlıyım. Çünkü bu gece benim için çok özel. Orhan Gencebay Ağabeyim ile Bülent Ersoy Hanımefendi burada. Onur verdiniz, çok teşekkür ediyorum. İyi eğlenceler diliyorum” diye konuştu.

Günay’da Sibel Can’ın dinleyenler arasında ayrıca, Yılmaz Morgül, Nedim Hattat, Nurhan Çıtak, Sezer İnanoğlu, Yusuf Bulut, Haluk Şentürk, Hüseyin Süzer gibi başka seçkin isimler de vardı.

Sibel Can açılış konuşmasından sonra, ‘Kopsun Kıyamet O zaman’, ‘Lale Devri’, ‘Mucize’, ‘Huysuz ve Tatlı Kadın’, ‘Bir Sevgi İstiyorum’, ‘Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar’, ‘İnleyen Nağmeler’ şarkılarını peş peşe söyledi…

Ünlü solist, Tarkan’ın kendisi için özel olarak bestelediği ‘Çakmak Çakmak’ isimli şarkıyı söylemeye başlayınca Günay’da adeta yer yerinden oynadı. Sibel Can şarkı aralarında sık sık, “Bülent Hanım iyi misiniz?”, “Orhan Abi nasılsınız, eğleniyor musunuz?” diye seslenerek özel konuklarının hatırını sormayı ihmal etmedi:

GENCEBAY, NUR YERLİTAŞ’IN SESİNİ BEĞENDİ

Programını siyah renk bir elbiseyle açan Sibel Can, gece boyunca toplam üç elbise giydi. Sanatçı ilk elbisesini değiştirdikten sonra Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’ şarkısıyla sahneye döndü ve peşinden ‘Şeytana Uyduk Bir Kere’ isimli Türk Sanat Müziği eserini seslendirdi.

Şarkıyı bitiren Sibel Can, “Orhan Ağabey Allah size sağlık versin. Lütfen alkışlarınız Orhan Gencebay için” diye seslenince Günay Restaurant’ta alkış fırtınası koptu. Ünlü sanatçı, her zamanki alçak gönüllülüğüyle ayağa kalkarak alkışlara teşekkür etti.

Sibel Can, Orhan Gencebay ile aynı masada oturan modacısı Nur Yerlitaş’ın single çıkartacağını hatırlatarak, “Orhan Ağabey canlı canlı dinlesin sesini, haydi lütfen” diyerek modacısından şarkı istedi. Ancak alkışları beğenmeyerek, “Nur bu kadar alkışa söylemiyor, söylemek için daha çok coşku ve ıslık istiyor” diyince konuklar hep birlikte tempo tutmaya başladı.

ORHAN GENCEBAY SON ŞARKISININ GÜFTESİNİ OKUDU

Ve Nur Yerlitaş, Orhan Gencebay’ın yanında, ünlü bestecinin çok sevilen eseri ‘Severek Ayrılalım’ı söyledi. Gencebay beğenisini, alkışlayarak gösterdi. Sibel Can şarkının nakarat kısmında mikrofonu alıp Orhan Gencebay’a verdi, herkes şarkıya Gencebay’ın devam etmesini beklerken ünlü sanatçı ayağa kalktı ve “Yavrum ben başka bir şey söylemek, bir şiir okumak istiyorum. Bu benim son bestemin sözleri” dedi.

‘Aşkın zirvesine varmak istersen, bedensiz sevgiyi bulman lazım’ dizeleriyle başlayıp, ‘Yolumuz Hak yoludur, bize Hak lazım’ dizeleriyle biten şiiri okudu.
Orhan Gencebay alkışlara, “Berhudar olun” diyerek teşekkür ettikten sonra, Sibel Can programına Gencebay şarkıları söyleyerek devam etti.

SİBEL CAN: VALLAHİ KORKUYORUM SÖYLERKEN AMA, SAHNEYE GELİR MİSİNİZ ACABA?

Sibel Can programının ilerleyen bölümlerinde Bülent Ersoy’u sahneye davet etmek istedi. Ve Diva’ya şu sözlerle seslendi: “Aramızda bu akşam öyle biri var ki bizi dinlemeye gelmesi büyük onur. Ben kendisinin fanatik hayranıyım. Bülent Hanım, beni ağlatan bir iki kişi var, onların başında geliyorsunuz. Vallahi korkuyorum söylerken ama Bülent Hanım lütfedip sahneye gelir misiniz acaba?”

Bülent Ersoy bu davete el işaretiyle teşekkür edip yerinden kalkmayınca Sibel Can devam etti:
“Gelmek istemiyor musunuz, acaba oradan bize bir şarkı söylemez misiniz?”

BÜLENT ERSOY’DAN SİBEL CAN’A: “AKİDE ŞEKERİ GİBİSİN”

Konukların Sibel Can’ın sözlerini alkışlarla desteklemesi üzerine mikrofonu isteyen Bülent Ersoy,

“Muhterem misafirler hepinize teşekkür ederim.” dedi ve ardından Sibel Can’a şu sözlerle seslendi:

“Akide şekeri gibisiniz. Bazı solistlerin gırtlağında Allah vergisi Akide Şekeri vardır. Ben sizin, o Akide Şekeri’ dökülen gırtlağınızdan çıkan o güzel nağmeleri dinlemek için geldim. Biz sizi dinleyelim. Sizler beni ne zaman olsa dinlersiniz.”

Ve Sibel Can’dan ‘Hançer’ isimli şarkıyı okumasını rica etti. Ünlü solist, programının başlarında söylediği ‘Hançer’ şarkısını Bülent Ersoy’un isteği üzerine bir kere daha seslendirdi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz