Günay Restaurant'ta müzikal şölen!

Türk Sanat Müziği'nin yaşayan en güçlü seslerinden Muazzez Abacı ve Arabesk müziğin en önemli yorumcularından Serkan Kaya peş peşe çıktıkları Günay Restaurant sahnesinde adeta müzikal bir şölene imza attılar.

19 Kasım 2018 10:27
Günay Restaurant'ta müzikal şölen!
ABACI'DAN ANLAMLI TEŞEKKÜR

Programına alaturka eserlerle başlayarak sanat müziğine gönül veren misafirlerine tam anlamıyla müzik ziyafeti çeken Muazzez Abacı, sahne için seçtiği kıyafeti ile oldukça şık bir görüntü sergiledi. ''Görüyorum ki; bu gece sahnemiz geçen programımızdan biraz daha kalabalık. Demek ki sözlerimiz ve çağrımız dikkate alınmış. Sanat müziğine sahip çıkmak bizim en önemli görevlerimizden biri. Bu kültürde bizim, bu müzikte, bu müziği icra eden birbirinden değeri sanatçılarda. Çok çok teşekkür ederim. Umarım bir sonra ki sahnemizde mevcudumuzu biraz daha arttırırız.'' sözleriyle büyük alkış aldı.
Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalarak sevilen şarkılarını seslendiren Muazzez Abacı, daha sonra mikrofonu Arabesk'in son dönemlerde yetiştirdiği en güçlü seslerden Serkan Kaya'ya devretti.

AHMET KAYA'YI UNUTMADI...

İkinci yarıda sahneye çıkan Serkan Kaya "Karagözlüm" şarkısıyla açılışını yaptığı performansında seyircilerden gelen istekleri de geri çevirmedi. Özgün müziğin güçlü sesi Ahmet Kaya'nın ölüm yıl dönümü dolayısıyla sahnesinden Ahmet Kaya'ya da selam gönderen başarılı sanatçı, ''Bunca yıl nasıl geçmiş değil mi? Bize öylesine ölümsüz eserler bırakmış ki; yüzyıllar boyunca o şarkılarda yaşayacak Ahmet Kaya.'' sözleri ile ''Kum gibi'' şarkısını seslendirdi. Sahnede kaldığı bir saati aşkın süre zarfında performansı ile herkesi kendisine haran bırakan Serkan Kaya, geceyi dillere dolanan Mesele şarkısı ile yaptı.YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz