Gile Restaurant

Gerek dekorasyonu gerek sundukları farklı lezzetlerle Gile Restaurant misafirlerine bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

08 Ekim 2013 14:40
Gile Restaurant
Bir Restaurant düşünün farklı lezzetler tadarken ufak bir sanat gezintisine çıktığınız… Zor gibi geliyor kulağa ama Gile Restaurant sayesinde bu çifte zevki bir arada yaşamak mümkün. Beşiktaş’ın şık sokağı Akaretler’de bulunan Gile Restaurant sanatı yemekle buluşturuyor.

Gerek dekorasyonu gerek sundukları farklı lezzetlerle Gile Restaurant misafirlerine bambaşka dünyanın kapılarını aralıyor. Yemeğin sanatın bir parçası olduğuna inan iki genç şef Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş’un açtığı Gile Restaurant her şeyiyle bir sanat eseri!


Gile Restaurant’ın dekorasyonunda doğanın payı büyük! Çünkü Gile’de kullanılan birçok malzemenin doğal olmasına fazlasıyla özen gösterilmiş. Yerdeki ahşap kaplamalardan tutunda duvarlara kadar birçok şey en doğal haliyle bırakılmış. Örneğin duvarlarda Mercan Dede’ye ait olan tablolar dışında bir şey görmek pek mümkün değil. Hatta restoranın duvarlarında alçı bile yok, doğal duvar beyaza boyanarak tablolarla renklendirilmiş. Tablo kısmına gelirsek o gerçekten ayrı bir mevzu diyebilirim.

Her biri sanat şaheseri olan yemeklerden başını kaldırdığınızda karşılaştığınız manzara Mercan Dede’nin yapmış olduğu bir birinden özel tablolar oluyor. Gile Restaurant’ın duvarlarını süsleyen bu şahane tablolar sayesinde kendinizi ufak çaplı bir sanat galerisinde geziyormuş gibi hissediyorsunuz. Hem damağınıza hem de gözünüze hitap eden bu özel restoranda sergilenen Mercan Dede’nin tabloları satında alınabiliyor. Yani gözünüze kestirdiğiniz bir tablo olursa satın alma lüksüne de sahipsiniz.


Aslında bakarsanız Gile Restaurant’ın duvarını süsleyen bu özel tabloların bana kalırsa en büyük özelliği Gile’nin harika lezzetleriyle mükemmel bir uyum içerisinde olması. Çünkü Gile’nin asıl sanat eserleri menüsünde yer alan farklı lezzetleri. Çünkü menüde bulunan bir çok lezzet uzun bir uğraş sonrası misafirlerine sunulan tatlar. Örneğin “41 saat” Kuzu Omuz; adından da anlaşılacağı üzere 41 saat piştikten sonra hazırlık aşamasına geçen özel bir lezzet. Yahut “24 saat” Kuzu İncik; o da adından anlaşılacağı üzere uzun bir pişirme aşamasından geçtikten sonra sofralara sunum yapılıyor. Ya da Yedi Baharlı Kaya Levrek; her yerde bulamayacağınız lezzetlerden olan bu deniz mahsulü Marmaris yöresine özgü bir lezzet, adı pek duyulmamış olsa da mutlaka keşfedilmesi gereken lezzetlerden. Anlayacağınız Gile Restaurant’ın menüsünde bulunan her bir lezzet özel bir çalışmanın sonrasına menüye girmiş ve hepsi başka yerlerde bulamayacağınız Gile Restaurant’ın mutfağının misafirlerine sunduğu özel lezzetler.


Gile Restaurant’ın şahsına münhasır duruşu bunlarla da sınırları değil! Gile Restaurant’ın tüm tabakları da özel üretim. Hal böyle olunca görsel şölen yaşamanızda kaçınılmaz oluyor tabi. Gile Restaurant’ta bu eşsiz yemeklere eşlik edecek geniş bir şarap kavı da mevcut. 100’e yakın şarap kavı ile Gile yemeklerinize mükemmel eşler sunuyor.

Güzel bir akşam yemeği için harika bir seçenek olan Gile Restaurant öğle saatleri için hazırladığı ayrı menüsü ile Beşiktaş çevresinde çalışan ya da ikamet edenler içinde öğle yemeklerini bir şölene dönüştürmeye hazır. Üstelik öğle menüsünün fiyatları da gün ortasına özel hazırlanmış yani gayet uygunlar! Hem cebinizi yakmayacak hem de midenize ziyafet yaşatacaklar lezzetler için bir öğlen mutlaka Gile Restaurant’ın yolunu tutun derim!


İster akşam yemeği olsun ister öğle saatlerinde kendinizi şımartacak bir kaçamak olsun Gile Restaurant size unutamayacağınız bir gün vaat ediyor. Baştan aşağı her bir noktasında hissedebileceğiniz ayrıcalıkları ile Gile Restaurant kendinizi özel hissetmeniz için mükemmel bir seçim. Eğer klasik tatlardan ve alışıla gelmiş restoran havasından sıkılmışsanız Akaretler’in sıra dışı restoranı Gile’ye mutlaka uğrayın!

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: gile restaurant

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz