Gecce Mekan hafta sonu rehberi!

Dört gözle beklediğimiz hafta sonu geldi! Nereye gitsem? Nerede eğlensem? Vizyonda hangi film var? Hangi kitabı okumalıyım? gibi tüm sorularınızı Gecce Mekan olarak sizler için düşündük ve hafta sonu rehberinizi hazırladık...

20 Ekim 2017 10:27
Gecce Mekan hafta sonu rehberi!
İşte 2 güne sığdırabileceğiniz hafta sonu etkinlikleri;

Vizyona giren "İlk Öpücük" filmi ile eğlenceli bir başlangıç yapalım...


'İlk Öpücük' filmini kısaca tanıyalım;

Hakan kadınlarla uzun süreli ilişki kurmakta problem yaşayan genç bir çapkındır. Yaşadığı sahil beldesine gelen turistlerle kısa süreli ilişkiler yaşar, bağlanmaktan hep kaçınır. Ablasının terk ettiği eniştesi ve 5 yeğeninden başka hayatına kimseyi sokmaz. Hakan için işler, bir gün tesadüfen karşılaştığı Bahar’a ilk görüşte aşık olmasıyla tamamen değişir....

*****

Bu kitaba bayılacaksınız!

Kitabı yakından tanıyalım: "Kırmızı Piyano""Sınır bilmeyen bir türde sınır tanımadan yazan Malerman, yirminci yüzyılın büyük korku ustaları Shirley Jackson ve Robert Aickman'ın yaptığı gibi dehşeti ve tüyler ürperten tuhaflığı anlatmayı çok iyi başarıyor. Bu son romanını da okurlar çok sevecek." –Library Journal (starred review)

"Josh Malerman'ın Kafes'i beklenmedik ve dehşet vericiydi. Korku okurları Kırmızı Piyano'da da benzer hisleri yaşayacak."

-Booklist-

"Malerman'ın yaratıcılığına söylenecek tek söz yok. Yazarın rahatsız edici, korku veren, karanlık ve sürükleyici ikinci romanı ise bu yıl içerisinde okuyacağınız en sıradışı kitaplardan biri olacak."

-Kirkus-

"Malerman'ın üslubu heyecan verici bir deneyim sunuyor. Konu ne kadar gerginse, yazarın üslubu da o kadar kusursuz."

- NPR-

Sese Kulak Verme

Kafes Kitabının Çoksatan Yazarı Josh Malerman'dan Benzersiz Bir Gizem Romanı

Çölde keşfedilen, kaynağı belirlenemeyen bir ses...

Philip Tonka ve grubu The Danes'in bir sonraki hit şarkıları için umutsuzca ilham arama çabaları, Amerikan ordusundan bir generalin ziyaretiyle bölünmüştü. Bir Afrika çölünde nükleer silahları bile etkisiz hale getirebilen bir ses keşfeden Amerikan ordusu, bu sesin kaynağını bulmak için Philip ve arkadaşlarını bir göreve göndermek istiyordu. Bu keşif yolculuğu, kızgın çöl kumları arasında gömülü kalmış bir gizemin kalbine yapılan bir yolculuğa dönüşecekti.

Amerika'da, gözlerden saklı bir hastanede Ellen isimli bir hemşire, vücudundaki tüm kemikleri kırılmış bir hastaya bakıcılık yapıyordu. Hasta bu şekilde nasıl yaralandığı bilmiyordu fakat vücudu mucizevi bir hızda iyileşiyordu. Başına gelenler hakkında her geçen daha çok şeyi hatırlayan bu gizemli hasta, Ellen'ı hiç beklemediği bir yola sokacaktı. Peki bu gizemli hastanın Afrika'daki olaylarla ne gibi bir ilgisi vardır?

*****

Gecce Mekan editörleri sizin için gezdi, tattı ve keşfetti!

Art Of Food / Sedef Türker

Tarihi yalıda bembeyaz bir masal: Beyaz Bopshorus

Bazı mekanlar adeta bir peri masalı yaşatır insana. Geçtiğimiz aylarda Çengelköy’de kapılarını açan Beyaz Bosphorus’ta işte bunlardan biri.. Değişen yüzüyle kesinlikle denenmesi gerekenler arasında!


Mekan Delisi / Linet Yurdakul

Göksü Deresi'nde huzura yolculuk!

Pazartesi sabahının ışıltısıyla uyandık güne! Geçtiğimiz hafta öyle bir mekana gittim ki etkisinden hala çıkamıyorum... Sizlere bugün, büyüsüne kapıldığım Hisar Balıkçısı hakkında bilgiler vereceğim. Bu bilgileri kulak ardı etmemelisiniz! Gecce Mekan Instagram hesabımızdan geçtiğimiz hafta yaptığım canlı yayın postlarını gelin şimdi detaylı bir şekilde konuşalım!


*****


Özge Geziyor / Özge Ünal

Dünyanın En Pahalı 10 Restoranı

Zenginler kazandıklarını pahalı yiyeceklere ve dünyaca ünlü markalara harcıyor. Yemeklerde tercihleri farklı ve şık sunumlar oluyor. Özellikle havyar ve istiridye tercihleri arasında. Pahalı şaraplar da vazgeçilmezleri.*****

Cinnomon / Barçın Başoğlu

Gündüzler ve gecceler

Ekim'in ortasında, sanki kış bitmiş de yaza geçiyormuşuz gibi bir hafta yaşadık. Ben de bu havayı en güzel şekilde değerlendirdim ve harika yerlere gittim. Geccelere aktım . Bakalım bende bu hafta neler olup bitmiş.Berrak Mekanlarda / Berrak Tangülü

Kalbimin en doğu köşesi: Artvin

“Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur.” demiş St. Agustine. İşte bu sözden feyz alarak elimdeki kitabın sınırsız sayfalarında sürükleyici bir roman tadında yaşamak için hayatı düştüm yine macera dolu yollara.

Doğu Karadeniz’in en doğusu, Türkiye’nin ta öbür ucu, yeşilin sonsuzluk bulduğu ‘’Artvin’’ Karadeniz’in sarp dağları üzerinde, Çoruh Vadisi'nin yamacında kurulu ve her köşesi karelenmeyi bekleyen fotoğraflarla dolu…*****

Bizi daha yakından takip edebileceğiniz GECCE MEKAN APP'i ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir, mekanlara artık daha kolay ve pratik ulaşabilirsiniz!

Peki GECCE MEKAN APP 'de neler yapabilirsiniz?

Birçok uygulamada yer almayan içerikler ile yemek, içmek ve eğlenmek artık çok daha keyifli hale geliyor. Bütçene göre seçimler yapabilir, damak zevkine göre tercihini belirleyebilirsin. Senin için her şeyi düşündük.

GecceMekan.com farkıyla ağırlanmanın keyfini yaşayacaksın..

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: hafta sonu rehberi

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz