Gecce Mekan hafta sonu rehberi!

Dört gözle beklediğimiz hafta sonu geldi! Nereye gitsem? Nerede eğlensem? Vizyonda hangi film var? Hangi kitabı okumalıyım? gibi tüm sorularınızı Gecce Mekan olarak sizler için düşündük ve hafta sonu rehberinizi hazırladık...

29 Eylül 2017 11:15
Gecce Mekan hafta sonu rehberi!
İşte 2 güne sığdırabileceğiniz hafta sonu etkinlikleri;

Vizyona giren "Ay Lav Yu Tuu" filmi ile romantik bir başlangıç yapalım...


'Ay Lav Yu Tuu' filmini kısaca tanıyalım;

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat'ın yaptığı ‘Ay Lav Yu’nun 6 yıl arayla gelen devam halkası "Ay Lav Yu Tuu" filminde, Amerika’da eğitim alıp köyü Tınne’ye dönen İbrahim’in iki kültür arasında yaşadıklarını anlatılıyor. Filmde neredeyse tüm Amerika’nın kalkıp Tinne’ye gelmesiyle kahkaha dolu olaylarbirbirini izliyor.

*****

Bu kitaba bayılacaksınız!

Kitabı yakından tanıyalım: "Emiyor mu? - İmzalı"


"Nasıl doğdu?"
“Normal doğurdun değil mi?”
“Niye ağlıyor?”
“Bu çocuk aç.”
"Kucağa alıştırmışsın."
"Ben hamileyken 2 kilo almıştım, emzirirken 32 kilo verdim."
“Sen daha dur, bunlar iyi günlerin.”
“Saçını kestir, erkek çocuk uzun saçlı olmaz.”
Ve hemen her yeni annenin duyduğu o meşhur soru: "Emiyor mu?"
Anneliğimin ilk zamanlarında kendimle ve kitaplardan okuyup da “Böyle bir anne olacağım” diye yemin ettiğim, ancak çok kısa sürede tarumar olan mükemmel annelik hayallerimle savaştığım yetmiyormuş gibi bir de yeni anne dedektörleriyle savaştım; bu topraklarda doğuran tüm analar gibi.
Sonra bunlardan rahatsız olmamaya, hatta kendi üzerimizde kurduğumuz ve farklı biçimlerde karşımıza çıkan tüm bu baskılarla eğlenmeye; başta kendime, tüm büyük konuştuklarıma, hepsine #hihieved demeye başladım.
Annelik deneyimimde hiçbir şey, herkesin her şeyi bildiği ve anlattığı gibi olmadı.
Mükemmel annelik beni teğet geçti.

İyi ki de geçti.


*****

Gecce Mekan editörleri sizin için gezdi, tattı ve keşfetti!

Art Of Food / Sedef Türker

İnsanoğlu kuş misali derler ya… Aslına bakarsanız bizim bu yeme, içme ve eğlence sektörünün de bu kuşlardan pek bir farkı yok. Yaz geldi mi hop Çeşme’ye Bodrum’a; kış gelmeye başladı mı İstanbul’a geri dönüyorlar. Upuzun bir Bayram tatilinin ardından insanlar İstanbul’a geri dönüş yaptılar, okullar açıldı, iş temposu başladı. Durum böyle olunca yazlık bölgelere giden mekanların da yavaştan İstanbul’a göçü başladı. İşte 2017 yazında geri bıraktıklarımız ve önümüzdeki günlerde bizi bekleyenler…

Yeme,içme ve eğlence sahnesinde İstanbul’a göç başladı!


Mekan Delisi / Linet Yurdakul

Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Antalya derken koca bir yazı geride bıraktık. 2017 yazında tatil merkezlerindeki beach’ler eski sezonlara göre daha çok konuşuldu ve tercih edildi.Beach’lerin bu kadar revaçta olmasının sebebini biraz da “Happy Hour” partilerine bağlıyorum. Yaz güzel olduğu kadar maalesef kısada sürdü! Jet hızıyla geçen yaza veda ettikten sonra önümüze yani 2017-2018 kış sezonuna kendimizi alıştırmanın zamanı geldi.

O zaman “Güle güle yaz! Hoş geldin kış!” diyerek yaza veda ediyor kışı ise selamlıyoruz...

Mekanlarda kış rüzgarı!


Özge Geziyor / Özge Ünal

Meyhane deyince akla ilk gelen sohbettir,rakıdır, mezedir. Bu üçü olmazsa olmaz. Bu üçü olurken de kendimi rahat hissedebileceğim ortam olmalı, samimiyet olmalı. Bir Meyhanede en önemli unsur samimiyettir. Bu yüzden gittiğim her meyhanede samimi bir ortam ararım,bulamazsam bir daha asla tercih etmem.

Bir Rum Meyhanesi EleosBerrak Mekanlarda / Berrak Tangülü

Rüzgarların dindiği, kalabalığın çekildiği Eylül ayında Bozcaada’da olmak çok daha keyifli olacaktır düşüncesiyle bu tarihi özellikle seçtim. Gerçekten ada tam da beklediğim gibi karşıladı beni. Bu sakin hali insana huzur veriyor ve eylül ayında yaz aylarına oranla daha sıcak olan denizinde yüzmek çok daha rahat oluyor. Bağ Bozumu festivallerinin güzelliği de cabası…

Bozcaada hakkında her şey...


*****

Bizi daha yakından takip edebileceğiniz GECCE MEKAN APP'i ücretsiz olarak telefonunuza indirebilir, mekanlara artık daha kolay ve pratik ulaşabilirsiniz!

Peki GECCE MEKAN APP 'de neler yapabilirsiniz?

Birçok uygulamada yer almayan içerikler ile yemek, içmek ve eğlenmek artık çok daha keyifli hale geliyor. Bütçene göre seçimler yapabilir, damak zevkine göre tercihini belirleyebilirsin. Senin için her şeyi düşündük.

GecceMekan.com farkıyla ağırlanmanın keyfini yaşayacaksın..

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gecce Mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz