Gecce mekan ekibi sizler için kebap efsanesini ziyaret etti!

1966 yılında Samatya’da açıldığı günden beri lezzet severlerin uğrak yeri olan Develi’nin kurucusu Arif Develi, çocuk yaşta başladığı mesleğini şimdilerde iki oğlu Nuri ve Ali Develi’ye devrederek Develi’nin oğulları tarafından profesyonel anlamda geleceğe taşınmasını gururla izliyor.

02 Temmuz 2018 17:32
Gecce mekan ekibi sizler için kebap efsanesini ziyaret etti!
Sizler için Develi’nin Florya şubesini ziyaret ettik. Geniş kapalı alanı, bahçesi ve terası ile hizmet veren Florya Develi’nin dekorasyonu girişten itibaren göz kamaştırıyor. Girişi, ön salon, bahçe, teras ve hatta tuvaletlerdeki aydınlatmalar, aynalar ve dekoratif objeler ile şıklığı ve ihtişamı dillere destan.


Burası diğer şubelerden farklı olarak aynı zamanda düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlara da ev sahibi yapabiliyor. Kapalı alanlarında bölünebilen toplantı salonlarında iş yemekleri, davetler ve toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz gibi geniş çocuk oyun odası ve güler yüzlü oyun ablaları eşliğinde çocuk doğum günleri de organize edebilirsiniz.


Develi’nin ‘mutfak koordinatörü Dinçer Usta’dan kebapların lezzetinin sırrı, Develi’nin tarihi ve Arif Bey’in reçetesi ile kendi ustalığını katarak sundukları menü hakkında bilgi aldık. Bizler için Antep fıstıklı kebabı muhteşem bir sunum ile hazırlatan ustamızdan aldığımız en önemli detay; Türkiye’de ‘fıstıklı kebabı’ keşfeden ve patentini alan ismin Arif Develi olduğunu öğrenmemiz oldu…


Antep mutfağının lezzetlerini kendi ustalığıyla renklendirerek oluşturduğu reçetesi tüm Develi şubelerinde aynı lezzetle sunulurken, ünlü fıstıklı kebabının tamamen Arif Bey tarafından keşfedildiğini sizler de biliyor muydunuz? Gerçi Develi’deki fıstıklı kebabın isminin ‘kebaplı fıstık’ olması gerektiğini kesinlikle belirtmem gerekiyor! Fıstıklar neredeyse bütün halinde etin içinde ya da şöyle diyeyim etler fıstıkları sarıyor! ☺ Gerçekten muhteşem kesinlikle denemelisiniz…

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: develi , develi florya

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz