Gecce Gurme Kurulu, “en iyiler” için toplandı

Türkiye'nin tartışmasız ve rakipsiz en iyi guide'ı olan "Gecce Summer Guide"ın Türkiye’nin en iyi gurmelerinden oluşan geleneksel ‘Gecce Gurme Kurulu'nun toplantısı 29 Mayıs Çarşamba akşamı Flamingo restoranda gerçekleşti.

30 Mayıs 2013 13:12
Gecce Gurme Kurulu, “en iyiler” için toplandı
Toplantıya Kenan Erçetingöz başkanlığında, Gül Erçetingöz, Ali Rıza Kardüz (Güngör Uras), Hasan Sabuncu, Levent Veziroğlu, Gülsün Sami, Dilara Koçak, Teoman Hünal, Ali Sirmen, Vedat Başaran, Ahmet Örs, Ali Esad Göksel ve Mike Norman katıldı.


Mehmet Yaşin, TV çekimleri için İstanbul dışındaydı. Olcayto Ahmet Tuğsuz ise müzik çalışmaları için Belçika’ya gitmişti. Ama her ikisi de tele-konferansla toplantıya iştirak ettiler.


D-ream’in CEO’su olan Levent Veziroğlu ise, “ben artık tarafım, o yüzden son kez misafir gurme olarak katılayım” dedi ve Veziroğlu’nun bu anlamlı isteği gurme kurulu tarafından kabul edildi.


Saat 20:00 da gurmeler Flamingo barını çevreledi ve kimisi bar şefi Tamer Arslan’ın farklı kokteyllerini deneyimledi, kimisi de şarabı tercih etti. Flamingo’nun spesyal kokteyli Bubbles ve Losini çok beğenildi. Saat 20:30 da açık mutfağın önünde yemeğe geçildi.


Tüm İstanbul mekanlarının değerlendirildiği geccede değerli gurmelere, Flamingo’nun Excutive şefi Emre Şen’in lezzetli spesiyalleri eşlik etti.

Ali Rıza Kardüz (Güngör Uras) yemeğini bitirir bitirmez şef Emre Şen ve mekanın sahibi Aliye Turagay’ı tebrik etti. Mekandaki ambiyansa tüm gurmeler bayıldı. Büyük bir bahçe ve kapalı alanı olan restoran tıklım tıklımdı. İstanbul’a yepyeni bir soluk getiren Flamingo başta Ali Rıza Kardüz ve Kenan Erçetingöz olmak üzere tüm gurmelerden tam not aldı.


En iyi gurmeler, en iyi beş restoran, kulüp, cafe ve tüm detayları özel dosyalarına yazdılar. Hummalı ve tartışmalı bir yıldızlama olayından sonra dosyalarını teslim ettiler.

Şimdi sıra Türkiye’nin en iyi gurmelerinin dosyalarında işaretledikleri yıldızları 'Gecce Summer Guide’a aktarmaya geldi.


Bu doğrultuda GECCE Yayın Grubu ailesi olarak tüm tecrübemizle siz değerli okuyucularımızı en iyi şekilde yönlendirmekten gurur duyuyoruz.


Toplantıda ayrıca, Eylül ayında yapılacak olan muhteşem mekan oscarları ödül töreni adayları da tartışıldı.

7 kategoride Mekan Oscar’ları adaylarının da konuşulduğu geccede gurmeler, yüzlerce mekan arasında seçim yapmakta zorlandı. Eski mekanlar konuşuldu, yeni mekanlar değerlendirildi. Ve bu yaz, mekanlar arası rekabetin çok sıcak geçeceği anlaşıldı.

10 Haziran’da seçkin kitapevlerinde satışa sunulacak Türkiye’nin en iyi rehberi “Gecce Summer Guide 2013” de, yaza damga vuracak mekanları tüm detayları ve en ünlü gurmelerin tavsiye ve yıldızları ile bulacaksınız.

Sakın kaçırmayın..

Video için tıklayınız..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz