Feriye’de Yepyeni Bir Dünya

İstanbul Boğazının gözde noktasında yer alan, denize sıfır konumu, İstanbul’un ikonik manzarasıyla misafirlerini buluşturan Feriye, yeni nesil şehir yaşam tarzına uyumlu dokunuşlarla güncelleniyor, içini İstanbul’un kabına sığmayan yaşam enerjisiyle dolduruyor.

15 Nisan 2019 12:32
Feriye’de Yepyeni Bir Dünya
İstanbul’un kentli yaşam tarzı boğazın eşsiz güzelliğinde kendine yer buluyor. Sanatın, kültürün, gastronominin, eğlencenin eklendiği bambaşka bir Feriye doğuyor.

Kendini baştan sona yenileyen Feriye; sineması, rıhtımı, lokantası, fuayesi, parkı, cafesi ve yeni oluşturulan alanlarıyla İstanbullularla buluşuyor.


Boğazın yanı başında sosyal ve kültürel yaşam merkezi haline gelen Feriye’de artık herkes kendine uyanı buluyor. Festivallerden tiyatro oyunlarına, konserlerden sergilere, açık hava etkinliklerinden lokanta ve cafe’sine, atölye çalışmalarından spor etkinliklerine uzanan geniş bir yelpaze oluşturan Feriye’de herkes keyfine, zevkine uyan bir dokunuş bulacak. Farklı disiplinlerden etkinlikleri ve kişileri bünyesinde buluşturacak, kültürel& sanatsal içerik ve programların yanı sıra cafe’si, fuayesi, lokantası ve parkıyla sosyal hayata fark katacak yenilikleriyle dönüşen Feriye’de yeni bir dünyanın kapıları açılıyor.


Genç ailelerin ve grupların hafta sonlarına renk katacakları; sanat tutkunlarının “Museum of the Moon” gibi daha önce görülmemiş sanat eserlerini görebilecekleri, seçkin kültür& sanat programlarına katılabilecekleri; home- office çalışanların, öğrencilerin kendilerine çalışma ortamı bulacakları, gençlerin vakit geçirmekten keyif alacakları, İstanbul’un metropol yaşam tarzını Boğaz ile kucaklaştıran Feriye’de siz de kendinize göre olanı bulacaksınız.

Deniz kenarında, Feriye yerleşkesinde bulunan her alanın, binalarından bahçesine kadar değerlendirildiği, yenilenerek kullanıma açıldığı yeni Feriye’de sizi birçok sürpriz bekliyor. Cadde kapısından adımınızı attığınız anda sizi karşılayacak kültür& sanat, eğlence, huzur, lezzet dolu kısacası hayat dolu yeni Feriye’ye hazır olun.

Feriye’de Yepyeni Bir Dünya


Feriye’nin yenilikleri cadde kapısında “Cafe Diye Feriye” ile başlıyor. Nefis lezzetleri, rahat ve konforlu alanlarıyla vazgeçilmeziniz olacak bu cafe’den lezzet dolu ürünler alıp “Fuaye Feriye”ye geçebilir, burada sosyalleşebilir, dinlenebilir veya çalışabilirsiniz.

Boğaz hattının tek sinema salonu olan tarihi Feriye Sineması, yıllar sonra dönüşen Feriye ile birlikte tekrar açılıyor. “Sinema Feriye” olarak kapılarını açmaya hazırlanan salon, sadece sinema filmlerine değil, tiyatro, konser ve diğer kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacak şekilde çok amaçlı bir salon haline dönüştürüldü.

Yeni nesil şeflerden Esra Acar Koç yönetimindeki mutfağıyla menü yaklaşımı değişen, mevsime uygun lezzetlerin yer aldığı “Lokanta Feriye”, sizi mis gibi Boğaz havasına çağırıyor.


İstanbul’da boğazın mavisiyle yeşilin buluşabildiği özel noktalardan biri de “Park Feriye” olacak bundan sonra. İster haftasonu çocuğunuzla vakit geçirmeye, ister çimlerin üzerinde uzanıp huzur bulmaya, isterseniz açık hava sineması ve konserlerinde bahçe keyfi yapmaya gelebilirsiniz…

Feriye’nin en yeni alanlarından biri de “Mutfak Feriye” olacak. Bir atölye mutfağı olarak tasarlanan bu özel mutfakta tanıtım etkinlikleri, özel davetler ve prodüksiyon çekimleri yapılabileceği gibi atölyeler ve eğitimler de hobisi, işi gücü mutfak olanları “Mutfak Feriye”de buluşturacak.

Cam Salon ve Rıhtım da yeni Feriye’de kendini yenileyen noktalardan oldu. Deniz kenarında piknik yapma fikrine artık alışabilirsiniz. İstanbul’u tüm güzelliğiyle seyredebileceğiniz bu özel alanlara gelirken Cafe diye Feriye’den veya lezzet noktalarından yapacağınız alışverişlerinizle bunu yapmak mümkün.


Kentte kentli gibi yaşayan herkesi tek çatı altında buluşturacak olan yeni Feriye’de hayat artık çok daha renkli. Dönüşüm projesini hazırladığı yeni manifestosuyla anlatan Feriye, İstanbul şehir hayatında yepyeni bir dönemin başlangıcı olmaya hazırlanıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: feriye , lokantası , mekan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz