Ferhat Göçer: Benim telefonlarımı da dinlediler!

Günay, önceki akşam Suzan Kardeş ve Ferhat Göçer ile konuklara müzik ve eğlence dolu bir gecce yaşattı.

01 Şubat 2014 16:31
Ferhat Göçer: Benim telefonlarımı da dinlediler!
İstanbul’un tek gazinosu ve en nezih eğlence mekanı Günay, önceki akşam en coşkulu eğlence geccelerinden birini yaşadı. BVS Group’a ait mekanda önce Suzan Kardeş sonra da Ferhat Göçer konuklara müzik ve eğlence dolu bir gecce yaşattı.


Makyöz olarak girdiği ünlüler dünyasında 7 yıl önce Sezen Aksu’nun yönlendirmesiyle şarkıcılığa geçen Kosova doğumlu Suzan Kardeş, ilk kez çıktığı Günay Restaurant sahnesinde büyük beğeni topladı. Sevilen sanatçıyı bu önemli sahne sınavında yalnız bırakmamak için memleketi Kosova’dan Günay’a kalabalık bir hayran topluluğu gelmişti.

Suzan Kardeş iki saat süren programı süresince Balkan şarkıları, Türk Müziği eserleri ve arabesk, fantezi şarkılar seslendirdi. Sanatçının söylediği hareketli Balkan şarkılarında, yerlerinde duramayıp oynayan konuklar, programın ilerleyen bölümlerinde sevilen yorumcudan aşk şarkıları söylemesini istediler. Suzan Kardeş bu isteğe şu sözlerle cevap verdi:

“Aşk şarkıları Ferhat Göçer’in işi. Ferhat Göçer varken bana düşmez. Herkes haddini bilecek. Ben haddimi bilirim. Dede Efendi’den olmasın da her şarkıyı isteyebilirsiniz, ben söylerim.”


Şarkı aralarında konuklarıyla sohbet eden Suzan Kardeş makyözlükten şarkıcılığa geçtiğini hatırlatarak şöyle konuştu:

“Ne güzel boyuyordum herkesi. Yolumu Sezen Aksu değiştirdi. Bakın bu şarkı yüzünden Sezen Aksu beni şarkıcı yaptı. Size hediyem olsun, o şarkıyı söylüyorum şimdi.” dedikten sonra,

‘Bir kızıl goncaya benzer dudağın’ isimli Türk müziği eserini seslendirdi.

FERHAT GÖÇER ÜSTATLARI BÖYLE ANDI

Günay’da Suzan Kardeş’ten sonra aşk şarkılarının en iyi yorumcusu Ferhat Göçer sahne aldı. Ünlü şarkıcı, Günay’ın en güzel geccelerinden birini yaşadığını belirterek sevilen romantik şarkıları peş peşe söylemeye başladı.

Ünlü şarkıcı programın ilerleyen bölümlerinde “Oldukça anlamlı günler yaşıyoruz” diyerek şöyle konuştu:

“Bir cümle vardır ki bu cümlenin sahibini buradan sevgiyle anmak istiyorum, ‘İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil, tatlı dildir’ demişti Barış Manço. Rahmetli Barış Manço’yu 1 Şubat 1999’da kaybetmiştik. 15’inci ölüm yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyorum. Sevgili Ferdi Özbeğen’i de tam bir yıl önce kaybetmiştik. Onu da sevgi ve saygıyla anıyorum. Ve sevgili Adnan Şenses… Çok kısa süre önce yitirdiğimiz bu değerli ağabeyimle, burada, bu sahnede birkaç ay önce birlikte ‘Neden saçların beyazlanmış arkadaş’ şarkısını söylemiştik. Onu ve kaybettiğimiz tüm üstatlarımızı da sevgiyle, rahmetle anıyorum. Bir yandan paralel devletle, yolsuzlukla, dolarla, faizle mücadele ederken bir yandan da insani değerlerimizi korumaya çalışıyoruz. Sevgi, saygı, aşk, ahlak değerlerini bize hatırlatan, aramızdaki bağı kuvvetlendiren bu değerli üstatlarımızı bir kez daha saygıyla anıyorum.’

Ferhat Göçer bu konuşmanın ardından, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Dilek Taşı ve Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş şarkılarını söyledi.


Sahnede 2005 yılından bu yana albümlerinde yer alan birbirinden güzel şarkıları seslendiren Ferhat Göçer’e, Günay’ı tıklım tıklım dolduran konuklar da sık sık eşlik ettiler.

Şarkı aralarında ilginç sohbetlere imza atan Ferhat Göçer, izinsiz yapılan telefon dinlemelerinin son günlerin başlıca konusu olduğunu belirterek, “Beni de dinliyorlardı. Benim telefonumu da dinlediler. O kadar çok dinlediler ki bir şey bulamayınca istek yollamaya başladılar” diyerek şaşırttı…
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz