Et suyu shot, mikroplar haşat!

Havalar yavaş yavaş soğuyor. Hasta olmadan koca bir kışı nasıl geçireceğim diye kara kara düşünüyorsanız, İstanbul'da esen 'steakhouse' rüzgarının başarılı temsilcilerinden Günaydın Et'in işletmecisi Süleyman Dilek sırrını sizinle paylaşıyor!

24 Eylül 2014 13:54
Et suyu shot, mikroplar haşat!
Uzun kollular kaldırıldıkları yerlerden çıktı, ince triko hırkalar yerini yağmurluklara bıraktı. Hal böyle olunca, bağışıklık sistemlerimizin kafası haliyle karışık. Hasta olmadan bu soğuk havaları bertaraf etmek sandığımız kadar zor değil. Bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirebiliriz sorusunun cevabı, son zamanların trendi 'Steakhouse' akımının öncülerinden Günaydın Et'in işletmecisi Süleyman Dilek'ten geliyor!


Süleyman Dilek, özellikle kış gelmeden, bağışıklık sitemimizi güçlendirmenin önemine değiniyor ve bunun yolunun ''Et Suyu Shot''tan geçtiğini belirtiyor. Hazırlanması gerektiği gibi hazırlanan et suyunun bağışıklık sistemi üzerinde kanıtlanan etkisi üzerine Süleyman Dilek; herkes kendi evinde ''Et Suyu Shot''ını yapabilsin diye tarifini de paylaştı!


Günaydın Et'in başarılı işletmecisi Dilek'in tarifi ise şöyle; ''1 kilo ilikli kemik ve 1 kilo ete 3 litre su ekleyerek yaklaşık 5 saat kaynatıyoruz. Bu aşamada tencerenin içine 2 adet kabuklu soğan, 2 adet havuç ve bir avuç da karabiber ekleyerek kaynatmayı sürdürüyoruz. Kaynatma işleminin ardından eti ve kemiği ayıklayarak bu suyu bir gece dolapta bekletiyoruz. Bu aşamada suyun içindeki yağlar donuyor ve bir tabaka şeklinde üst kısımda toplanıyor. Bu yağı sudan ayırıyoruz ve içmeden önce yeniden kaynatıp ıstıyoruz. Ardından da karabiber ve tuz ekleyip içilebilir. Evde çok rahat bir şekilde hazırlanabileceğini düşünüyorum.''Damla YILMAZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Günaydın Et

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz