"En Özel Konsept": Chilai

2013 Gecce Mekan Oscarları'nda "En Özel Konsept" ödülü alan Chilai'nin işletme müdürü Lütfü Ayan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Lütfü Ayan aldıkları ödülün gururunu ve Chilai'nin oluşum hikayesini anlattı...

18 Kasım 2013 11:01
"En Özel Konsept": Chilai
2013 Gecce Mekan Oscarları’nda “En Özel Konsept” ödülünü aldınız, Chilai’nin bu başarısını neye borçluyuz?

Yusuf Köksal ve Osman Ör 15 sene önce bu sektöre giriyorlar ve bu sektörde ciddi yatırımlar yapıyorlar. Gerek maddi açıdan gerek görsel olarak yapılması gereken her şeyi yapıyorlar. Bundan dolayı böyle bir başarı geldiğini düşünüyorum. Zaten misafirlerimizden de konseptimiz hakkında çok olumlu tepkiler alıyoruz. Mimarımız Mahmut Anlar için de çok olumlu tepkiler alıyoruz, kendisi çok yaratıcı ve başarılı bir mimar. Doğru insanlarla çalışmakta çok önemli, çünkü doğru yerde doğru insanlarla doğru bir konsept kurmak mühim olan bu yaptığınızda da başarı size geliyor diye düşünüyorum.

Chilai’nin bu özel konsepti nasıl oluştu peki?

Bizim için görsellikte kullanım kadar çok önemli, mimarımızda kendi projesini bize sundu ve proje yönetim kurulu tarafından kabul gördü; bu şekilde süreç başlamış oldu. Daha sonra bizler devreye girdik ve işin işlevine bakmaya başladık yani burada çalışan arkadaşlarımın işleyişi kolaylaştıracak ufak değişikliklerde bulunduk tabi ki bunu da mimariyi bozmadan yaptık. Örneğin masa sandalyelerin yerlerinde ufak değişiklikler yaptık, çünkü işin işleyişini kolaylaştırmak için kendimize bir alan yaratmamız gerekiyordu, bunda da başarılı bir karar aldığımızı düşünüyorum.

Konseptin çıkış noktası nasıl oldu?

Chilai’de dört farklı konsept var. Bu konseptle şöyle Chilai sabah 10:00’da açılıyor ve kahvaltı vermeye başlıyor. Kahvaltımızda açık büfe değil İngiliz kahvaltı tarzı kahvaltı veriyoruz. Haftanın 7 günü kahvaltı servisimiz var. Kahvaltı sonrasında tüm gününüzü geçirebileceğiniz bir kompleks yarattık. Akşam 10:00’dan sonra da kulübe dönüyor Chilai. Tabi bu tam bir kulüp değil daha çok geçiş yeri diyebiliriz çünkü ruhsatımız olmasına rağmen biz gecce 2’ye kadar açığız. Bunu da bozmayı düşünmüyoruz çünkü müşterilerimiz de bu konseptte alıştılar; hafta sonu bile bir bucuğa kadar burada oturup, içkilerini içiyorlar daha sonra gecce kulüplerine geçiyorlar. Birde bizim güvenliğimiz yoktur, böyle de bir avantajımız var. Sonuçta kulüp olarak adlandırabileceğimiz bir konseptimiz var buna rağmen güvenlik kullanmıyoruz çünkü buraya gelen müşterilerimiz belli, burada hiçbir zaman kavga gürültü çıkmadı. Chilai’ye iki bayan olarak da gelip, rahatça eğlenebilirisiniz. Tabi saat 22:00’dan sonra bize gelen müşterilerimizde de bir filtreleme oluyor. Buda buraya gelen müşterilerimizin rahatça eğlenebilmesi için yapılan bir güvenlik.

Bunun dışında bir de Uzak Doğu mutfağımız var, orta katımızda sushi servisi veriyoruz. O da çok iyi gidiyor, insanlar çok seviyor. Tabi sadece orta katımıza özel değil isteyen müşterilerimize bistro katımızda da fine&dinning yerimzide de sushi servisi yapıyoruz. Tüm bunlar dışında bir de rezervasyonla aldığımız fine&dinning katımız var. Bu kat daha gurme katı, yemeklerin sunumu daha farklı, masa örtüleri de daha farklı. Daha ala - klas bir yer. Orası bir de daha iş yemekleri, gurp toplantıları için kullanılan bir alan haline geldi. Çünkü fine&dinning katı daha sakin bir kat müzikleri daha soft böylece misafirlerimiz rahatça sohbet edip, yemeklerini yiyebiliyorlar. Aşağısı daha bu kata göre daha casual.

Peki önümüzde ki günlerde Chilai’de konsept anlamında her hangi bir değişiklik olacak mı?

Bunu zaman gösterecek, şuan bir şey söylememiz çok erken olur. Daha üçüncü yılımızdayız, ama ileride bir göz aşinalığı olunca ufak tefek değişiklikler yaparız diye düşünüyorum. Zaten kullanıma ve müşteri talepleri doğrultusunda ufak değişikliklerde yapıyoruz. Örneğin terasımızı kapadık böylece insanlar kışında burada rahatça oturabiliyorlar. Zaten Bebek’in en güzel yerinde konumlandık, cephemiz çok büyük, müşterilerimiz her kattan boğazı görebiliyorlar.

Detaylar için tıklayınız
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Chilai , Bebek

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz