İstanbul En İyi Beach: Club Ada Sedef

2013 Gecce.com Mekan Oscarları'nda "İstanbul En İyi Beach" ödülü alan Club Ada Sedef'in sahibi Adın Samanlı ile röportaj gerçekleştirdik. Aydın Samanlı Gecce Mekan Oscarları'ndan aldıkları ödülün keyfini, önümüzdeki sezon için planlarını ve Nişantaşı'nda ki yeni yerlerini anlattı...

07 Kasım 2013 11:01
İstanbul En İyi Beach: Club Ada Sedef
2013 Gecce Mekan Oscarları’nda “İstanbul En İyi Beach” ödülünü aldınız, bu konuyla ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

İstanbul En İyi Beach ödülü almak çok gurur verici. Daha önce ben adada Elio olarak iki senedir vardım. Geçen sene Elio ile yollarımız ayrılınca, daha önce görüştüğümüz bir yer vardı oranın sahibiyle oturduk, görüştük. Ortaklaşa güzel bir şeyler yapalım dedik ve ondan sonra güzel bir noktaya vardık. Bunun ödüllendirilmesi de tabi ki gurur verici.

Bu ödülü neye borçlu olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Şimdi ada İstanbul’da ender bulunan yerlerden biri. Özel bir ada bir kere; Marmara denizinde belli bir kesimin gidebileceği fazla beach club yok. Sadece tekne ulaşımı olduğu içinde ada zaten kendi kendini özelleştiriyor. İnsanlar özel tekneleriyle gelebiliyor ya da bizim teknelerimizle ulaşım sağlıyorlar dolayısıyla kendiliğinde özel bir durum oluşuyor. Bu sezon tabi geçen sezona nazaran daha zordu; Gezi olayları, havaların birkaç hafta yağmurlu olması derken biraz zorlandık. Bunun haricinde iyi zaman geçirdik; zaten bizim ekibimiz senelerdir aynı, müşterimiz bizi, biz müşterilerimizi gayet iyi tanıyoruz. Önümüzde ki sene potansiyelin çok daha iyi olacağını çok daha güzel işler olacağını düşünüyorum.

Onun dışında Club Ada Sedef’da sattığımız balıkların neredeyse hemen hemen hepsi o bölgenin balıkları dolayısıyla hepsi taze oluyorlar. Yani gidip dondurulmuş balık satmıyoruz, kullandığımız balığın yüzde sekseni ağ ya da olta balığı. Bunların yanında Club Ada Sedef sakin bir beach yani gürültü yok. Bu sene biz bir de şöyle bir şey yaptık adayı ikiye ayırdık. Bir tarafta müzik çalıyor, insanlar eğlenip dans edebiliyor. Bir tarafta ise müzik yok, sakin ve huzurlu bir ortam var. İnsanlar rahat rahat denize giriyor, kitaplarını okuyor ve müziğe maruz kalmıyor.

Yani adaları yaşamayı ve yaşatmaya çalışıyoruz. Marmara denizinin önemini vurgulamaya çalışıyoruz. Bu adalar Akdeniz’in başka yerlerinde olsaydı şuan ki değerlerlerinden çok daha fazla değer görürdü. Lakin buradaki adaların güzelliği İstanbul gibi büyük potansiyeli olan bir şehre yakın olması. İnsanlar hafta sonları tekneleriyle 15 dakika da buraya gelebiliyor. Keyifli bir hafta sonu geçirebiliyorlar.

Gelecek planlarınız neler? Önümüzdeki sezon Club Ada Sedef’te ne gibi değişiklikler olacak? Bir de Elio’yu almışsınız burada neler yapmayı planlıyorsunuz?

Evet, Atiye sokaktaki eski Elio’yu aldık. Burayı Blush adında güzel, keyifli bir mekan yapmayı hedefliyoruz. Burası Elio zamanında güzel bir restorandı fakat sokak biraz daha gençleşti ve tarzı değişti dolayısıyla bizde menümüzü biraz hafiflettik. Atıştırmalıklara ağırlık verdik, tapas menüleri hazırladık. İşte şarapla neler yenilebilir gibi, yani menüyü biraz gençleştirdik. Haftanın üç dört günü misafir Dj’ler gelecek, Cuma günleri partiler yapmayı planlıyoruz. Aslında önceliğimiz adada olduğu gibi burada da müşteri memnuniyeti. Bakalım keyifli bir şeyler yapmayı planlıyoruz.

Ametesit taşlı ödülü beğendiniz mi?

Tabi tabi çok beğendik. Zaten biz gecce.com’cuyuz, uzun zamandır birlikte çalışıyoruz. Kenan Erçetingöz’ün de her eleştirisini, tavsiyesini her zaman dikkatle dinlerim, uygularım. Her sene zevkle gidiyoruz gecce.com’la; saolun her sene sizde bize bir ödül yakıştırıyorsunuz dolayısıyla her sene başarımızın gecce.com tarafından tescillendiği bir yer oluyor.

Ödülün keyiflendirmesinin yanı sıra sorumluluk da yüklüyor mu?

Tabi ödülün bir sorumluluğu oluyor, bir de merak ediyorsunuz bu sene ne beğenilecek, ne görülecek bu da insana heyecan veriyor.

Oscar geccesini beğendiniz mi?

Oscar geccesi zaten her sene muhteşem oluyor. Her gün her dakika kendilerini aşıyorlar, nereye gidecekler merak ediyorum.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: club ada sedef , aydın samanlı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz