'En İyi Akdeniz Mutfağı' Topaz

2013 Gecce Mekan Oscarları'nda 'En İyi Akdeniz Mutfağı' ödülüne üst üste layık görülen Topaz Genel Müdürü Anıl Toroslu ile röportajımız;

30 Kasım 2013 11:21
'En İyi Akdeniz Mutfağı' Topaz
2013 Gecce Mekan Oscarları'nda "En İyi Akdeniz Mutfağı" ödülünü aldınız, bu başarınızı neye borçlu olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Bu ödülü ilk kez almıyoruz, daha öncede almıştık galiba biz biraz gecce'nin bu kategorisindeki ödüle abone olduk. Yeme içme sektöründe çok söylenen, klişeleşmiş bir durum bir şey fakat bu Topaz'ın kuruluş amaçlarından, bizim başlıca prensibimiz yerinde ve mevsiminde yani yerinden mevsiminde olanlar ürünleri kullanmak. Biz orijinal bölgesinden olmayan ve mevsiminde olmayan hiç bir ürün kullanmıyoruz bu yüzden oldukça dinamik bir menüye sahibiz. Menümüzde çok sık değişiklikler oluyor, bunun nedeni bir ürünün mevsimi bitmişse biz onu kullanmayı hemen bırakıyoruz bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Artık İstanbul'da ulaşamadığınız ürünleri kullanmaya çalışıyoruz, bunun içerisinde ister deniz ürünleri, ister tarım ürünleri olsun bütün malzemelerde bu politikamızı uyguluyoruz.Onun içinde misafirlerimiz tarafında da özel bir yere konulduğumuzu hissediyoruz, bu felsefeyi de bu yüzden devam ettiriyoruz.

Ödül almak nasıl bir his? Sorumluluk da yüklüyor mu?

Elbette, biz bu konuda ki misyonumuzu biliyoruz bu misyonunda bize verdiği bir sorumluluk var. Gecce çok uzun zamandır yeme içme sektörünü yakında takip eden bir müessese, dolayısıyle gecce'den böyle bir ödül almak çok güzel duygu ve tabi bunu da devam ettirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Topaz'ın gelecek planları neler?

Bizim bir de Reina'nın içerisinde faaliyet gösteren bir restoranımız var: Blue Topaz ve şimdi devreye girecek bir projemiz var o da Karaköy'de olacak. Bu tabi Karaköy'ün dokusuyla ilgili olarak ve bizimde farklı işler yapmak iç güdüsünden yola çıkarak hazırladığımız bir proje. Tabi Karaköy'deki bu projemiz Topaz gibi fine&dining gibi ağır bir konsept olmayacak.Gene değişik gene farklılığı hissettirecek ve Karaköy'e yeni bir soluk getirecek bir yer olacak. Bunu da buradan güzel bir haber olarak verelim.

Ametist taşlı ödül hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok beğendik, bizim şansımıza girişimiz de çok yakıştı, bizim girişimiz taşlarla, mozaiklerle kaplı bir giriş dolayısıyla oraya çok yakıştı. Diğer Gecce.com'dan aldığımız ödüllerle birlikte onu da keyifle çok yakıştığı yerinde sergiliyoruz.

Gecce Mekan Oscarları törenini nasıl buldunuz?

Çok adilane, yine üzerinde oldukça çalışılmış bir proje. Bu sektöre yıl boyu emek veren, çaba gösteren tüm müesseselere güzel tahlil edilerek bir madalya verilmiş oldu. Çok iyi çalışılmış bir dağılım olduğunu düşünüyoruz.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Topaz , Anıl Toroslu

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz