Elio Sedef, yurt dışına açılacak!

CFS Yatırımcısı (Comfort Food Services) Albert Özmizrahi ile yeme-içme sektörünü değerlendirdi ve ileriye dönük planlarından bahsetti..

12 Temmuz 2013 12:03
Elio Sedef, yurt dışına açılacak!
Kaç yıldır yeme-içme sektöründesiniz ve günümüzdeki gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2 senedir profesyonel olarak yeme-içme sektöründeyim. Siyasi ve ekonomik istikrarın devam ettiği son 10 yıllık sürecin yeme-içme sektörüne büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Bugün Türkiye’de fast food zincirleri de dahil yıllık ev dışında yeme-içme cirosu 20 milyar doları buluyor. Türkiye’de yaşanan sosyal dönüşüm ile dışarıda yemek yeme eğilimi de artıyor. Nüfusun yüzde 50’si 28 yaşın altında. Ayrıca çalışan kadın nüfusunun artmasıyla dışarıda yeme-içme lüksten ziyade, ihtiyaca dönüştü. Örneğin İstanbul’da insanlar haftada 3 gün dışarıda yemek yiyor. Sektör bu nüfus ve rakamlarla önümüzdeki 5 yıl içerisinde en hızlı büyüyen sektörlerden biri olacak. Türkiye, 2013 sonunda yüzde 3,9-4 büyümesi halinde yeme-içme ve eğlence sektörü de yüzde 20 büyüyecek.

İşletmelerinizi ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir?

Tüm işletmelerimizde sunduğumuz servis, hizmet ve malzemeyle birlikte yemek kalitesi bizi farklı kılan özellikler. Elbette, CFS İstanbul Yatırım gibi kurumsal bir yapının desteği de bizi ayrıcalıklı yapıyor.

Elio Sedef hakkında detaylar?

Elio Sedef olarak tek restoranda dört kaliteli mutfağı bir arada sunuyoruz. Müzik de yemek kadar bizim için oldukça önemli. Cuma akşamları Zeynep Doruk Tan, canlı sahne performansıyla misafirlerimizi buluşturuyoruz. Cumartesi günü ise Dj kabinin başına DJ Engin geçiyor. Yaz boyunca Pazar günleri sevilen sürpriz DJ’lerle bir araya gelecek.

Elio Sedef’e ulaşım da çok kolay. Özel tekneleri ile gelen misafirlerimiz için demirleme alanı ve kendimize ait iskelemizde teknelere kolay ulaşım imkanı sunduğumuz gibi; Kartal ve Adalar’dan da ulaşım sağlıyoruz. Kendi bünyemizdeki huttle imkanı ile ücretsiz olarak misafirlerimizin adaya kolayca ulaşmalarını sağlıyoruz. Shuttle saatlerimize http://www.eliosedef.com/ sayfasından ulaşılabilir.

İleriye dönük hedefleriniz?

CFS İstanbul Yatırım olarak hedefimiz zincir olmamak ve kendimize özgü yeni konseptlerle restoran açmak. Bir diğer hedefimiz ise Elio Sedef’in bir örneğini yurt dışında açmak.


Özlem Sucu
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz