Ela Maçka

İstanbul'un ortasında kendinizi Yunan adalarında hissetmek hayal değil!

20 Eylül 2013 16:05
Ela Maçka
İstanbul'un ortasında kendinizi Yunan adalarında hissetmek hayal değil! Ela Maçka Taverna adından da anlaşılacağı gibi Maçka Parkının ortasında misafirlerine Yunan müzikleri eşlinde felekten bir gecce yaşatıyor.

Ela Maçka beyaz ve mavinin mükemmel uyumu ile misafirlerine tam bir ada ortamı sunuyor. Duvarlarındaki resimleriyle, tahta masa ve sandalyeleriyle Ela Maçka misafirlerini İstanbul'un ortasında Yunan Adalarında gezintiye çıkartıyor. Salaş ortamı maviye boyanmış sandalyeleri, beyaz masaları adaların o soft havasını o kadar güzel yansıtıyor ki İstanbul'da tatil yapıyormuş gibi hissetmemek elde değil. Bu güzel ortamda bir tek deniz eksikmiş gibi görünse de Maçka Parkı'nın temiz havası ve dev ağaçların verdiği huzur bu eksiği de çok güzel kapatıyor.


Ela Maçka klasik tam bir Yunan meyhanesi kültüründe hizmet veriyor. Yunan müzikleri eşliğinde Ege'nin klasik mezeleri de birleşince ortaya harika bir uyum çıkıyor. Ağaçlar arasından sarkıtılmış renkli küçük ampüller bu ufak Yunan tavernasının havasına hava katıyor. Mavi ve beyazın yansıttığı huzur Ela Maçka'da keyifli bir gecce geçirmek için yeterli bir sebepken birde bu güzel ortama kuş cıvıltıları Yunan melodilerine ekleniyor işte o zaman Ela Maçka keyfe keder bir mekana dönüşüyor.

Bu samimi ve sıcak ortama çalışanlarında nazik ve içten tavırları eklenince kendinizi Yunan adalarında ki evinizin bahçesinde gibi hissediyorsunuz. Tüm o doğallık, Yunan melodilerin insanı alıp uzaklara götüren tınısı felekten bir gecce geçirmek için yeterli de artıyor.


Ela Maçka'da her Çarşamba, Cuma ve Cumartesi canlı müzik var; Aret ve orkesrtasi misafirlerine harika gecceler yaşatıyor. Bu neşeli müziklerle Ela Maçka da tabak kırarak yoğun geçen haftanın stresini atabilirsiniz ya da piste fırlayıp şahane zeybek ve sirtaki yaparak da keyfinize keyif katabilirsiniz. Zaten müziğin vermiş olduğu keyifle oturduğunuz yerde bile oynamaya başlıyorsunuz hatta ilerleyen saatlerde kendinizi piste bulmanız pek de imkansız bir şey değil!

Ayrıca 1 Ekim'den itibaren misafirler 'Fasa Fisa' dans grubu eğitmenlerinden sirtaki ve zeybek danslarını öğrenerek, program olduğu günler bu dansları mekanda sergileyebilirler.


Yunan müziklerine bayılırım hele Ege'nin o harika mezeleri yok mu diyorsanız Ela Maçka sizin için ideal bir mekan. Salaş dekorasyonu ve Maçka Parkı'nın verdiği huzur ile Yunan Adalarında ufak güzel gecce geçirmeye ne dersiniz? Cevabınız harika olur ise en kısa sürede Ela Maçka'ya rezervasyonunuzu yaptırın. Unutmadan rezervasyonsuz girmeniz oldukça zor çünkü bu sevimli Yunan tavernası bir çok müdavime sahip ve canlı müzik olduğu akşamlar yer bulmak pekte mümkün değil!İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Ela Maçk

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz