Duke, İstanbul'a iddialı girdi!

8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Trump AVM’de hizmet vermeye başlayan DUKE İstanbul, “Londra Calling” temalı açılış organizasyonunda sunduğu ambiyans, lezzet ve hizmet üçlemesiyle konuklarının büyük beğenisini kazandı.

10 Mayıs 2013 23:17
Duke, İstanbul'a iddialı girdi!
D&D London Group, Sele İstanbul Restaurant Group ve MAY ortak girişimiyle hayata geçen DUKE İstanbul, iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı bir davetle sezona “merhaba” dedi.

D&D London’un ortakları Des Gunewardera ve David Loewi, Rasim Özkanca ve Mehmet Ali Yalçındağ’ın ev sahipliği yaptığı gece, cemiyet, iş dünyası ve medyadan 1000’in üzerinde ismin katılımı ile gerçekleşti.

Ana Restoran, Private Room ve İngiliz Bahçesi’nde ağırlanan konuklar her alanda farklı performanslar izleyerek, ünlü Fransız şef Mickael Weiss’in hazırladığı menüden seçkin örnekler tattılar.

AÇILIŞTAN FOTOĞRAFLAR:
MAGAZİN

Dünyaca ünlü “ilahi rüzgar” DJ Lady Kamikaze rüzgarı esti!

Açılış programı Black Cotton Kurucusu dünyaca ünlü DJ ve organizatör olan DJ Lady Kamikaze ile start aldı. Vintage müzikle harmanladığı eklektik mixleri ile kendi tarzını oluşturan Kamikaze, dinleyenlere müzikal dans deneyimleri yaşattı. Dünyanın en geniş müzik arşivlerinden birine sahip olan DJ Kamikaze, Londra gece yaşamında sergilediği çok özel partiler ve organizasyonlardan sonra bu kez İstanbulluları coşturdu. Japonca “ilahi rüzgar” anlamına gelen Kazmikaze isimli sanatçı da yine ilk kez DUKE İstanbul’da sahne aldı.

Kadın müzisyenlerden oluşan High on Hills grubu, DUKE İSTANBUL’DA nefesleri kesti!
Londra’nın ünlü gruplarından, birbirinden seksi ve yetenekli kadın müzisyenlerden oluşan High on Hills grubu, Dj, saksofonist, viyolonist, perküsyonist, vokalistlerden oluşan kadrosu ve müthiş performansı ile izleyenlerin nefesini kesti. Londra eğlence hayatında, ultra yetenekli olarak tanımlanan grubun İstanbul’daki ilk performansı DUKE İstanbul misafirleri için oldu.

Londra’dan gelen, İngiliz komedyen ve drag kraliçesi Jonny Woo’nun şovu büyük ilgi gördü!
Açılışa, İngiltere’den gelen dünyaca ünlü, kült performans sanatçısı, İngiliz komedyen ve drag kraliçesi Jonny Woo’nun müthiş şovu damga vurdu. Yaygın kitlelere alternatif drag ve kabareyi tanıtmış Jonny Woo, kışkırtıcı, beklenmedik ve süprizlerle dolu özel şovuyla Londra gecelerini İstanbul’a taşıdı. Gece Miss Kelly, Laser Violinist ve Türkiye’den DJ Doğuş Çabakçor’un performanslarıyla geç saatlere kadar sürdü.

DUKE İstanbul, iş dünyasının kalbinin attığı çok merkezi lokasyonda, yaz günleri ve gecelerinin yeni buluşma adresi olarak sektöre iddialı bir giriş yaptı.

DUKE HAKKINDA:

Trump Alışveriş Merkezi çatısı altında 2.200 m2 alanda hizmet verecek olan DUKE, 3 farklı konsepte sahip bulunuyor.400 m2’lik Dining Room, Bar ve Lounge alanı, 900 m2 açık terası ve özel etkinlikler için dizayn edilen Private Dining Room olarak 3 ana bölümden oluşuyor.

DUKE Restaurant’ı 900 metrekare alana sahip çift taraflı bir teras çevreliyor. Teras dekorasyonunda, su, ateş ve rüzgar öğeleri uyumlu bir şekilde bir araya getirildi. Özel tasarım bir heykelin yer aldığı teras alanı 200 kişi oturma, 32 kişi bar kapasitesine sahip. Dedon marka mobilyalar ve Thomas Heatherwick Spun tasarımı pufların kullanıldığı, yeşilliklerle kaplı terasta, bir “İngiliz Bahçesi” yaratıldı.

DUKE’te, ana restorana bir galeri ve şarap kavı ile bağlanan 95 metrekare alana sahip iki adet Private Dining Room yer alıyor. İsteğe göre tek bir salon olarakda kullanılabilen bu alanlarda özel davetler ve gruplar için 100 kişi bir arada ağırlanabiliyor.

DUKE, olağanüstü yerel ve mevsimsel malzemeler içeren menü klasik ve çağdaş İngiliz yorumu ile günümüz Londra'sının gerçek lezettlerini yansıtıyor. Menüsü, ünlü Fransız şef Mickael Weiss tarafından tasarlandı. Hem geleneksel hem de modern İngiliz yorumumları ile menüyü oluşturan Mickael Weiss, misafirlerine İstanbul'da ilk kez rastlanacak eşsiz bir yeme & içme deneyimi sunacak. Zengin Osmanlı mirasından yerel etkilerin görüldüğü menüde denge ve çeşitliliğin tadına varılacak. Menüde öne çıkanlar arasında hem restoranda hem de terasta bulunan suşi bar, sıcak aylarda özel seçim taze balık, kırmızı et ve beyaz etin dışarıda mangal kömürü ve odun fırınında ızgara sunumları yer alıyor.

Sessiz ve yeşilliklerle kaplı bir İngiliz Bahçesi içinde, 'Açık Mutfak ‘ta hazırlanan et ızgaralardan, kömür üzerinde pişirilen balık ve tavuklara, ahşap ateş fırın üzerinde büyük kızartmalara dek.., Ekmek ve iştah açıcı turtalardan, “Raw Bar”da sashimi, suşi ve salatalara uzanan tüm lezzetlerin tadına varabileceksiniz. Bu üstün İngiliz esintili mutfak tatları ile mükemmel hazırlanmış kokteyller, kaliteli şaraplar ve şampanyalar deneyebileceksiniz.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Duke

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz