Doluca Alçıtepe ‘Kirte’ Cabernet Sauvignon

Marmara ve Ege denizlerinin rüzgarına hakim olan Alçıtepe bağının kuzey yamacında yer alan Kirte mevkiinde, mikro bağcılık esasına göre yetiştirilen Doluca Cabernet Sauvignon üzümü için ideal bir teruar.

23 Kasım 2012 10:13
Doluca Alçıtepe ‘Kirte’ Cabernet Sauvignon
Killi ve tınlı toprak yapısına sahip olan bu özel bölgede, hektar başına 4,5 ton gibi oldukça düşük verim gözetilerek, en olgun durumunda elle hasat edilen Cabernet Sauvignon üzümünden yapılan bu şarap, yaklaşık 14 günlük maserasyon sürecinden sonra %88 Fransız, %12 Amerikan meşesi fıçılarda 13 ay olgunlaştırılıyor..

Alçıtepe “Kirte” Cabernet Sauvignon, olgun tanenleri ile damakta kalıcı, zengin ve kompleks aroma karakteri ile meyvemsi tatlara sahip. Cabernet Sauvignon üzümünden yapılan şaraplarda aranan en önemli özellik olan lezzet derinliği ve olgun tanenlerin güçlü yapısını, kusursuz şekilde bir denge içerisinde keşfedebileceğiniz bu şarap, siyah frenküzümü, kekik, siyah zeytin ve baharat aromalarını çağrıştırıyor..

Doluca'nın bu özel şarabını mutlaka tadın..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz