Doğuş Mezzaluna'yı da aldı!

Yiyecek içecek sektörüne dev bir giriş yapan Doğuş Grubu, ünlü İtalyan Restoranı Mezzaluna'nın da çoğunluk haklarını satın alarak bünyesine kattı!

28 Aralık 2012 16:44
Doğuş Mezzaluna'yı da aldı!
Doğuş Grubu iştiraki olarak eğlence, yeme-içme sektöründe faaliyet göstermek üzere 2012 yılında Ferit Şahenk tarafından kurulan, Levent Veziroğlu tarafından yönetilen D.ream, Milano’lu iş adamı Aldo Bozzi ve Floransa’lı ünlü mimar Roberto Magris tarafından 1984 yılında New York’da kurulan İtalyan restoranı Mezzaluna'yı da bünyesine kattı.

Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapmak istemeyen D.ream, bu yeni işbirliğini onayladı.


New York’un en popüler buluşma yeri haline geldikten sonra sırasıyla Los Angeles, Aspen, Miami ve Atlanta’da restoranları olan Mezzaluna, Amerika’nın dışında ilk olarak 1995 senesinde Türkiye’de de açıldı. İstanbul’da 6 (Ataköy Plus, Beykoz, Capitol, İstinye Park, Kozyatağı, Suada), Ankara’da 2 (Bilkent, Kavaklıdere), İzmir’de 2 (Konak, Çeşme - Yıldızburnu) olmak üzere 10 şubeyle hizmet veren Mezzaluna'nın gelecekteki yatırımları ise artık D.Ream'in ellerinde olacak...
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Doğuş , D.ream , Ferit Şahenk , Mezzaluna

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz