Doğuş Grubu'ndan yeni ortaklık

Doğuş Grubu iştiraki D.ream, İstanbul Doors Grubu'na yüzde 74 hisse ile ortak oldu.

15 Kasım 2012 10:23
Doğuş Grubu'ndan yeni ortaklık
Doğuş Grubu’nun bir iştiraki olarak Mart 2012’de, eğlence, yeme–içme sektöründe hizmet vermek üzere kurulan D.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) ve yeme-içme sektörünün lider firması İstanbul Doors Grubu arasında ortaklık anlaşması imzalandı.

Ortaklık anlaşması ile birlikte D.ream, İstanbul Doors Grubu ortaklarından International Restaurant Group’un hisselerinin tamamı ve kurucu ortakların hisselerinin bir kısmını alarak şirketin yüzde 74.25’lik hissesine sahip oldu.

D.ream CEO’su Levent Veziroğlu, İstanbul Doors Grubu ile ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyururken, bu ortaklığın Türkiye’deki eğlence, yeme-içme sektöründe yepyeni bir sayfanın açacağını belirtti.

Veziroğlu şunları söyledi: "Bu ortaklık sayesinde iki şirketin güçlerini birleştirmesi ile sektörde yeni bir geleceğin başlangıcı yaşanacak. İstanbul Doors Grubu sektördeki 19 yıllık serüveninde birbirinden farklı konseptlerde çok başarılı 20 marka yarattı. Ortaklığımız ile, hem bu markaları yurtiçi ve yurtdışında daha da genişletecek, hem de yepyeni konseptler ve markalar ile sektörü büyütmeye devam edeceğiz. Özellikle ülkemiz mutfağının uluslararası bilinirliğini ve saygınlığını artırmaya gayret edeceğiz. Bu ortaklık; yeme-içme sektörünün büyümesi, istihdamın artması ve her şeyden önemlisi tüketiciler için daha da yüksek kalite ve çeşitlilik anlamına gelecek. Yeni oluşum ile yalnızca ülkemizde değil, uluslararası arenada da büyüklüğünden, başarılarından ve markalarından söz edilen bir şirket oluşturmuş olacağız."

GQ BAR İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

D.ream, bir Doğuş Grubu iştiraki olarak, eğlence, yeme-içme sektöründe faaliyet gösteriyor. D.ream bugün misafirlerine Nusr-et Steakhouse, Kiva, Armani Ristorante ve Go Mongo markaları ile hizmet verirken, yakın zamanda hizmete girecek GQ Bar Restoran için çalışmalarını sürdürüyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz