Doğuş Grubu'ndan dev ortaklık

Doğuş Grubu iştiraki olarak eğlence, yeme-içme sektöründe faaliyet göstermek üzere 2012 yılında Ferit Şahenk tarafından kurulan, Levent Veziroğlu tarafından yönetilen D.ream, şimdi de uluslararası bir grup ile ortak olarak 'Zuma' ya da el attı.

21 Kasım 2012 15:44
Doğuş Grubu'ndan dev ortaklık
D.ream; Zuma ve Roka gibi restoran markaları ile çok başarılı operasyonlar yürütmekte olan Azumi Group’ un hisselerinin yüzde ellisini alarak eşit ortak oldu. İngiltere’de kurulmuş olan ve on yıldır faaliyette bulunan Azumi Group bünyesinde halihazırda 6 farklı ülke ve şehirde 6 Zuma ve 3 Roka restoranı bulunuyor.

Zuma; Londra ve Hong Kong’ daki restoranlarından sonra İstanbul şubesini açmış, ardından markasını Dubai, Miami, Bangkok’a da taşımıştı.

Bu ortaklık sonrasında güçlerini birleştiren D.ream ve Azumi Group, Zuma ve Roka restoranlarını yeni uluslararası pazarlara açmak, yepyeni marka ve konseptler geliştirmek ve farklı coğrafyalarda çoğaltmak üzere işbirliği yapacaklar.

Bu ortaklık, uluslararası bilgi ve deneyimin D.ream vasıtasıyla Türkiye’ye getirilmesine de katkıda bulunacak. Günümüzde önemli turizm kentleri, içlerinde barındırdıkları tanınmış markalar ile ön plana çıkıyor. Bu anlamda D.ream uluslararası markaları Türkiye’ye getirip Türk turizmine hizmet ederken, Türk mutfağının uluslararası düzlemde hak ettiği yere gelmesine de çaba gösterecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Zuma , Doğuş , Ferit Şahenk

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz