Doğuş Grubu, Pozitif Grubu'nu satın aldı

Ferit Şahenk, eğlence sektörü yatırımlarında hız kesmiyor. Yeme-içme sektöründe peşpeşe yaptığı satın almalarla dikkat çeken ünlü iş adamı şimdi de eğlendirecek. Şahenk, Türkiye'nin en önemli etkinlik şirketlerinden ve Babylon'un da sahibi olan Pozitif Grubu'nun yüzde 80'ini satın aldı.

16 Ağustos 2013 13:14
Doğuş Grubu, Pozitif Grubu'nu satın aldı
Ünlü iş adamı Ferit Şahenk, eğlencede sınır tanımıyor! Yeme-içme sektöründe peşpeşe yaptığı satın almalarla dikkat çeken Doğuş Grubu'nun patronu Şahenk'in son atağı çok 'eğlenceli' oldu. Milliyet Gazetesi'nden Songül Hatısaru'nun haberine göre, Doğuş, Türkiye'nin en önemli etkinlik şirketlerinden ve Babylon'un da sahibi olan Pozitif Grubu'nun yüzde 80'ini satın aldı.

BABYLON DA DOĞUŞ'UN OLDU

Taraflar arasında varılan anlaşmaya göre Doğuş, Pozitif Grubu’nun yüzde 80 hissesine sahip oldu. Pozitif Grubu bünyesinde yer alan Babylon İstanbul, Babylon Lounge, Babylon Aya Yorgi de Doğuş Grubu’na geçti. Radyo Babylon ve Babylon Dergi Grubu da Doğuş’un oldu.

DÜNYA DEVLERİNİ GETİRDİ

Pozitif Grubu 20 yıldan bu yana müzik ve etkinlik alanında faaliyet gösteriyor. Pozitif; Efes Pilsen Blues, Akbank Caz, Efes Pilsen One Love, Rock’N Coke gibi büyük etkinlikleri yapıyor. Dünyaca ünlü isimleri Türkiye’ye getiriyor. Pozitif Live ise grubun alt markası olarak canlı etkinlik yönetimi faaliyetlerini yürütüyor. Şahenk’in, İstanbul ve Bodrum’da büyük organizasyonlar yapılması için ekibine talimat verdiği belirtiliyor.

DENİZ UÇAĞI İŞLETECEK

Ferit Şahenk, deniz uçağı işletmeciliğine de başlıyor. Mandarin’in üst düzey müşteri profili nedeniyle İstanbul’dan kalkacak deniz uçakları direkt olarak Cennet koyuna inecek. Merano Henri Chenot’a ya da Mandarin’e gelmek isteyenler havaalanı yerine direkt Cennet koyuna inebilecekler. Deniz uçağı alımlarını tamamlayan Şahenk, bu hizmeti Marmaris’teki D-Hotel müşterileri için verecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz