Doğanın uyanışına Kiva'da tanık olun

Doğa yeniden uyanmaya hazırlanırken “Anadolu’nun sır lezzetleri” sloganıyla fark yaratan Kiva, misafirlerine baharı şenlik tadında yaşatıyor. 20 – 27 Mart tarihleri arasında baharın gelişine özel olarak hazırlanan lezzetler, Kiva’da lezzet severleri bekliyor olacak.

16 Mart 2015 12:04
Doğanın uyanışına Kiva'da tanık olun
Anadolu yemeklerinin en seçkin adresi olan Kiva, Anadolu’nun muhteşem zenginliğinden yeni lezzet keşifleri ile misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Anadolu’ya özgü yöresel yemek reçetelerini gün yüzüne çıkaran ve günlük hayatın içine katan mekan, baharın müjdecisi Nevruz’a özel lezzetleri de menüsüne kattı.

Mevsimin en taze sebzeleriyle hazırlanan yemeklerle menüsünü oluşturan Kiva, bahar aylarında da sofraları taze yemeklerle renklendiriyor.

Kullanılan malzemelerin tazeliğine her zaman büyük önem veren mekan Mart ayında “Enginar”, “Menevcer”, “Kabakçiçeği”, “Bezelye”, “Bakla”, “Erik”, “Yeni Dünya”, “Çağla” gibi mevsim meyve ve sebzeleri ile ziyaretçilerine doğal lezzetler sunacak. Anadolu mutfak kültürünün en iyi temsilcisi olan Kiva’nın bahar menüsü, yine sırlarla dolu lezzetler, hikayeler ve ritüeller barındırıyor.

Kiva’nın Mart ayında sunduğu “Muhallebi”, “Sütlaç”, Mayıs ayında ise Kıddes Bayramı çerçevesinde sunulacak olan “Acele Bacı Yemeği”, “Zekeriya Sofrası”, “Halil İbrahim Sofrası”, “Derder Pilavı ve “Cigor” gibi bahar ritüelleri ile de özel lezzetlerini Galata Kiva ve Ankara Kiva’da misafirlerine sunuyor olacak.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Kiva , Galata

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz