Divan'dan görme engellilere özel mönü!

Divan restoranlarında görme engellilere özel mönü

15 Ocak 2015 11:23
Divan'dan görme engellilere özel mönü!
Divan Restoranları örnek bir projeye imza atıyor. Kış sezonu için oluşturulan yeni menüler arasında, görme engellilere yönelik Braille Alfabesi ile hazırlanan özel mönüler de bulunuyor. Bu mönüler ile görme engelli misafirlere sipariş verme ve hizmet alma aşamalarında kolaylık sağlanması hedefleniyor.

Divan Restoranları, görme engelli misafirlerine daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla, her birimin kendi mönüsünü Braille Alfabesi ile yeniden oluşturdu.

Divan Brasserie Bebek, Divan Brasserie Beyoğlu, Divan Brasserie Kalamış, Divan Pub Erenköy, Divan Pub Ataşehir birimlerinin mönüleri bu şekilde düzenlendi. Ayrıca, Rahmi M. Koç Müzesi bünyesindeki Halat by Divan, Cafe du Levant ve Bar Bar Rossa’nın menüleri de bu alfabeye uyarlandı.

Hazırlanan mönüler ile görme engelli misafirlere sipariş verme ve hizmet alma aşamalarında kolaylık sağlanması hedefleniyor. Ayrıca, engelli kişilere yönelik hizmetlerin çeşitlendirilmesi ve bu konudaki duyarlılığının artırılması da amaçlanıyor.

DİVAN ile ilgili detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız...
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: divan

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz