Develi'den basın açıklaması

17 Ekim cumartesi günü Türkiye'nin seçkin restoranlarından Develi'de yaşanan talihsiz olay medyanın ilgi odağı haline geldi. İşte Develi'nin konuyla ilgili yayınladığı basın açıklaması...

21 Ekim 2015 15:02
Develi'den basın açıklaması
17 Ekim cumartesi günü Develi Ataşehir şubesinde, kimliği belirsiz bir kişi tarafından çocuk oyun alanına kimyasal bir madde döküldü. Gerçekleşen talihsiz olay sonrası bazı medya kuruluşlarında ve sosyal medyada büyük ilgi uyandırması üzerine, ünlü kebap restoranı Develi'den basın açıklaması geldi.

İşte o açıklama;

"17 Ekim cumartesi akşamı Ataşehir Şubemizde bizleri büyük üzüntüye boğan, adı tarifsiz bir olay yaşanmıştır. Söz konusu olay adli makamlara intikal eden ve Adli Makamlar tarafından titizlikle araştırılan, soruşturması devam eden bir olaydır. Ayrıca şirketimiz üzerine düşen tüm yükümlülük ve sorumluluğu yerine getirerek Adli Makamlar ile tüm bilgileri paylaşmakta ve her türlü yardımda bulunmaktadır.

Bu kapsamda Adli Makamların talebi doğrultusunda soruşturmayı güvenli ve sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için bugüne kadar tarafımızdan bir açıklama yapılamamıştır.

Soruşturmanın selameti açısından yapamadığımız açıklamalar nedeniyle sosyal medyada ve bugün de çeşitli basın kuruluşları tarafından yapılan, kesinliği henüz netlik kazanmayan ve kamuoyunda markamız Develi ile ilgili olarak bilgi kirliliğine neden olan gerçek dışı haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak bir zaruret olmuştur.

Dileğimiz, öncelikle küçük yavrumuzun bir an önce iyileşmesi ve olayın failinin bulunmasıdır. Şirketimiz tarafından da gerek ailenin yanında olarak gerekse şikayetçi olunarak sürecin takipçisi olduğumuzu ve süreç içindeki tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya ve kamuoyunu aydınlatmaya devam edeceğimizi bildirmek isteriz."

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz