Delimonti ve Kiva Bomonti’de 'Anadolu Sofrası' kuruluyor!

Gastronomi market ve restoran konseptini bir arada sunan Delimonti ile Anadolu’nun yöresel yemeklerini özüne sadık kalarak hazırlayan Kiva, 5 Haziran’da bomontiada’da düzenlenecek “Köklerin Hikayesi” etkinliğine özel ürünlerini belirledi.

01 Haziran 2016 09:25
Delimonti ve Kiva Bomonti’de 'Anadolu Sofrası' kuruluyor!
Şef Deniz Şahin ile Anadolu Lezzetleri Turu yapılacak

Etkinlik için Anadolu’nun şifalı bitkilerinden özel bir sunum hazırlayan Kiva Bomonti ziyaretçilere; ebegümeci, mendi otu, diken ucu, ısırgan otu ve sirken otu kavurmasının yanı sıra, deniz fasulyesi salatası, deniz börülcesi, zeytinyağlı kabak çiçeği dolması ve kabak sıyırma gibi soğuk mezeleri tadım imkanı sunacak.

Kiva Bomonti’nin şefi Deniz Şahin ise “Binlerce Yıllık Keşif Sürüyor: Deniz Şahin ile Anadolu Mutfakları” başlığı altında saat 15.00’te başlayacak konuşmada, Anadolu’nun sır lezzetleri ve özel tarifleri hakkında katılımcılara bilgi verecek.
Delimonti’den hem sıcak hem serinleten tatlar

Anadolu’ya özel pişirme tekniklerini, evrensel mutfak anlayışı ve zengin malzeme çeşidiyle buluşturan Delimonti, o güne özel olarak taş fırında tombik ekmekli yaprak döner, dağ kekikli ayran, ev yapımı limonata ve soft içecek çeşitlerini ziyaretçilerin tadımına sunacak. Aynı zamanda, Delimonti’nin diğer market ürünleri ve zengin peynir çeşitlerini etkinlik alanında satın almak mümkün olacak.


Köklerin Hikayesi ile Bir Gün…

Küratörlüğünü Semi Hakim’in üstlendiği “Köklerin Hikayesi” etkinliğinde, Delimonti ve Kiva’nın yanı sıra ”Asia Chia Art”, “Gangon Mutfak”, “Refika’dan”, “Salloura Oğlu-Culinary Backstreets”, “Semeni Restaurant”, “Slow Food Youth Network Istanbul”, “Şiraz Moda”, “Tandıra Bandır” ve “Yeme İçme İşleri” seçilen aile tariflerini, hikayesi olan reçetelerini ve destek oldukları zanaatkar ustaların ürünlerini katılımcılarla paylaşacak. Gün içinde ayrıca yemek kültürünün hikayesini ve derinliğini konu alan atölyeler ile konuşmalar da yapılacak.

Pazar günü 12.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaretçiler, yaprak dönerden deniz börülcesine, ev yapımı limonatadan dağ kekikli ayrana kadar özel lezzetlerle ağırlanacak. Etkinliğe isteyen herkes ücretsiz katılabilecek.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz