Değişen yüzleriyle 'Faces'!

Asmalimescit ruhundan bir parmak bal çalmış herkesin çok sevdiği ve yıllarca adından söz ettirmeye devam edecek bir mekan Faces. Şimdi yeni yüzleriyle hali hazırda oturmuş bir isme sahip olmasına rağmen adını Amalımescit'e altın harflerle daha derinlere kazıyacağı belli!

18 Ekim 2014 11:38
Değişen yüzleriyle 'Faces'!
Asmalımescit'in genç ruhunu Türkiye'de yaşayan çoğu kimse bilir. Yaşanan olaylardan sonra ne yazık ki, Asmalımescit'te çoğu mekan sorunlar yaşadı. Ama bazıları vardı ki, onlar isimlerini, kalitelerini ve o genç ruhu hiç kaybetmeden, ivme arttırarak varlıklarına devam ettiler. İşte onlardan en ünlüsü Faces.


İstiklal Caddesi tarafından, Sofyalı Sokak'a girip biraz yürüdüğünüzde hemen sağınızda karşınıza çıkan mekana girdiğinizde, ışıklandırma ve mekanın enerjisiyle eğleneceğinizi biliyorsunuz. Loş ışığı, aynalarla süslenmiş salonu ve barıyla sizleri uzun bir gecce beklediğinin farkına varıyorsunuz. Mekanın duvarları, ressam bir çift tarafından, mekanın adıyla müsemma birbirinden değişik ve güzel 'yüzlerle' donatılmış. Duvarlardaki sanat şahsen beni çok etkiledi.


İçeri girdiğim akşam üstü saatlerinde barda oturan genç kadınlar içkilerini yudumluyor ve sohbet ediyorlardı. Buranın kokteyllerinden bahsetmeden geçmek hiç doğru olmaz. Yetenekli barmenlerin ellerinden çıkmış 'Apple Bite' ve 'Savanora' tam da sevdiğim gibi tatlı ama şekerli tadıyla da baymayan kokteyllerdi. Keza 'Barmen Savaşları'nda galip geleceği belli olan 'Pearl Harbour'da efsane bir lezzete sahipti.


Mekanla ilgili değinilecek bir diğer husussa; çalışanların inanılmaz dinamik olmaları. Dinamik olmalılar, çünkü mekan özellikle hafta sonları hınca hınç doluyor ve herkes eğlenmek ve içmek istiyor. İnsanların isteklerine yetişebilecek vızır vızır ve güler yüzlü garsonları var. Kokteyl yaparlarken barmenlere, 'O ne? Bu ne?' gibi bezdirici sorularımla boğsam da bana sabırla ve nazikçe cevap vermeleri ise ince bir davranıştı, teşekkür ediyorum.

Bu tarz mekanlarda güvenlik probleminin çok yaşandığını gecce hayatını bilen herkes bilir. Faces, Beyoğlu'nun kalabalığında, eğlencesiyle sakin kalabilen ender mekanlardan. Bir kere sizi büyük büyük, siyah giyen adamlarla korkutmuyorlar. Güvenlik olduğunu anlamayacağınız, sivil giyimli güvenlikçilerin gözleri, sizi rahatsız etmeden, size gelebilecek zararları gözlüyor. Ama zaten dediğim gibi, müşteri kitlesi belli bir güruh olan bu mekanda öyle kavga, hır - gürültü, sık yaşanan olaylar değil.


Müziklere gelecek olursak, dans etmek istemeyeceğiniz bir geccede bile kanınızı kaynatacak türden! Genellikle Dj performanslarıyla coşturan mekanda yeni sezonda Oldies, Jazz janrları ile canlı müzik devam ederken, özel partiler için yurt dışından ünlü Dj'lerin geleceği müjdesini vereyim. 'Faces'ın çizgisini 6 yıldır bozmamasının en büyük sebebi bence bu. Asmalı'nın aurasının içinde bir renk olmasına rağmen kendi haresi de o kadar baskın ki bu, müzik konusunda bütün bir çizgi tutturmalarından kaynaklanıyor.


Yeni sezonda mutfakta da kıpırdanmalar olduğunu duyduğum Faces için, ''Gidin - İçin - Çılgınca dans edin'' diyorum!!

Damla YILMAZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Faces , Beyoğlu

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz