Dardanel'in yeni reklam filmine tepki yağıyor!

Türk mutfağını, restoranları ve çalışanları kaçınılması gereken yer ve insanlar olarak gösteren Dardanel Ton reklamına tepki yağdı. Sosyal medyada reklamın acilen yayından kaldırılması istenildi.

05 Aralık 2020 14:48
Dardanel'in yeni reklam filmine tepki yağıyor!
Dardanel Ton'un yeni reklam filmi oldukça tepki çekti. Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren restoranlarla alay edilmesi ve Türk yemeklerinin korkutucu gösterilmesi sosyal medyada eleştirildi.

Reklam filminde bir kadın ve bir erkek Türk yemeklerinin servis edildiği restoranların önünden geçiyor. Bu sırada masada oturan insanlara servis yapan çalışanlar birer korku filmi karakteri gibi gösteriliyor.


Türk yemekleriyle de alay edilen reklam filminde duman altı olan sokaktan çift kaçarak uzaklaşıyor ve "Ton mu yesek?" sözleriyle bir anda ortam değişiyor.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ!

Bu durum sosyal medyada oldukça tepki çekerken reklam filminin yayından kaldırılması istenildi. Aksi halde Dardanel Ton'u boykot edeceklerini belirten sosyal medya kullanıcılarının bu isteğine firmanın ne yanıt vereceği merak konusu oldu.

İşte yazılanlardan bazıları:
***
***
***
***
***
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Dardanel ton

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz