Cüneyt Asan ile Ferit Şahenk el sıkışacak mı?

Ferit Şahenk ile el sıkışmak üzere oldukları konuşulan Günaydın’ın sahibi Cüneyt Asan “Türkiye’de 100, Avrupa ve Ortadoğu’da da 100 şube açma potansiyelimiz var. Bizimle aynı kafada, vizyonda olan kim varsa, gelsin birleşelim” dedi.

10 Aralık 2013 10:39
Cüneyt Asan ile Ferit Şahenk el sıkışacak mı?
Doğuş Holding’in D.ream şirketinin öncülük ettiği satın alma ve ortaklık işlemleri tüm hızıyla sürüyor. En son Esas Holding’in Günaydın ile ilgilendiği konuşuluyordu. Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, görüşmeyi doğrularken, sadece Günaydın değil birkaç yerle daha görüştüklerini açıkladı. Ancak pazar günü yayımlanan Ayşe Arman röportajından öğrendik ki Esas Holding, ortaklıktan vazgeçmiş.

DOĞUŞ İLE MASADA

Aynı gün kulislerde, Ferit Şahenk’in sahibi olduğu D.ream’in ortaklık için (büyük hissedar olarak) Günaydın’la masada olduğu konuşuluyordu. Günaydın’ın kurucusu Cüneyt Asan’a ulaştığımızda görüşmeyi doğruladı. Asan, “Pek çok muhtemel ortakla görüşüyoruz. Doğuş’la da görüşüyoruz” dedi.

Asan şöyle devam etti: “45 şubemiz var. 100 şube daha açılabilir. Avrupa ve Ortadoğu’da da toplam 100 restoran açılabilir. Bunun da çalışmaları yapıldı. Bu kafaya, bu vizyona, bu ruha sahip kim varsa gelsin görüşelim. Bu bir kafa, vizyon ve ruh meselesi.”

RÜYAM DÜNYA MARKASI OLMAK
Cüneyt Asan, “Amacım bir Türk restoran markasını dünyalı yapmak. Bakü’de bir şubemiz var. İki tane de inşa halinde. Bize ‘5000 şube açalım’ diyen var. Burger konseptimiz Burger King’in, McDonalds’ın rakibi gösteriliyor” dedi.

KASAPTI 45 ŞUBELİ ZİNCİR OLDU
GÜNAYDIN, yıllar önce Bostancı’da küçük bir kasap dükkânı olarak serüvenine başladı. Bugün Köfte-Döner, Kasap-Steak House, Kebap-Restaurant, Günaydın Burger olmak üzere 4 farklı konseptte 45 şubeye sahip.

SATIN ALAN ALANA
Gamze Cizreli’nin Saruhan Tan ile kurduğu Big Chefs restoran zinciri, bu yılın başında Obika’yı aldı. Esas Holding’in Big Chefs’i almak için görüşmeler yaptığı basına yansımıştı. Ancak görüşmeler flört aşamasında kaldı, evlilik olmadı.

ŞAHENK; NUSR-ET’İN İLK SAHİBİYLE GÖRÜŞÜYOR
FERİT Şahenk’in, en büyük satın alma işlemi 50 restoranı bulunan İstanbul Doors’tu. Mezzaluna, GoMongo gibi markaları da bünyesine katan D.ream, Zuma ve Roka’nın sahibi Azumi Group’a da ortak olmuştu. En çok ses getiren satın alma ise 6.8 milyon dolarla Nusr.Et idi. Nusr.Et’in sahibi Nusret Gökçe, Günaydın kasapta yetişmişti.

Hürriyet
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz