Çıtır Usta

Geleneksel ve yöresel lezzetleri sizlere en leziz ve en ekonomik haliyle tüm ülkeye yayılmış 52 şubesinde sizlere ulaştırmayı amaç edinen Çıtır Usta 10. Yılını kutluyor

20 Temmuz 2013 11:15
Çıtır Usta
Aslında o bir lezzet klasiği; tüm ülkeye yayılmış 52 şubesiyle Türkiye'nin bir çok yerinde hizmet veriyor. Hatta bu sene Türkiye'nin bir çok yerine ulaşma şerefiyle 10. yılını kutluyor! Bu klasikleşmiş lezzetin adı ise Çıtır Usta!

Çıtır Usta başta İstanbul olmak üzere Edirne, Bursa, Zonguldak, İzmir, Muğla, İzmit, Çerkezköy, Mardin ve Samsun gibi bir çok ilde hizmet veriyor. Şimdilerle de lezzetini bir çok şehre taşıyan Çıtır Usta 2003 senesinde ilk şubesini Galerya'da açmış ve bu lezzet seli almış başını yürümüş.


Ayrıca sektörde her zaman yeniliklere öncülük eden Çıtır Usta şu anda tek AR-GE laboratuarına sahip olma özelliğini de taşıyor.1200 m2 kapalı alana kurulu Tarım ve Köy İşleri il müdürlüğü tarafından örnek tesis olarak tanımlanan ISO 22000--:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip kendi fabrikasında işlediği ürünlerini tüm şubelerine aynı standartta göndererek sektöründe ki en iyi ürün kalitesini hizmet kalitesi ile en üst düzeye taşımayı hedefliyor. Tedarik ağını Türkiye’nin lider firmaları arasından özenle seçerek ve yıllardır aynı tedarikçilerle ile çalışarak kuran firma kalite standardını bu sayede hep yükseklerde tutmayı başarıyor.


Çıtır Usta'nın anlatmakla bitmeyecek özellikleri bunlarla da sınırlı değil hatta Çıtır Usta'nın asıl sırrı tabi ki lezziz yemeklerinde. Çıtır Usta zengin menüsüyle küçük büyük herkese hitap edebilme avantajına sahip bir marka 60 çeşit ürünle misafirlerine geniş seçenek fırsatı sunuyor. 15 çeşit kebabı ve 20 çeşit pidesinin dışında çiğ köfteden, içli köfteye, vejetaryen ürünlerden künefeye kadar geniş yelpazesiyle her türlü talebinizi eksiksiz karşılıyor.

Tabi bu nokta da karar vermek biraz zor oluyor ama şöyle bir şansınız var ne seçerseniz seçin lezzzetinde şüpheniz olmasın! Tek bir dezavantajı olabilir o da aklınızın diğer seçenekte kalması. Gerçi onun da çözümü hazır İstanbul'un bir çok noktasında şubesi bulunan Çıtır Usta'ya her daim ulaşmak çok kolay. Hatta Çıtır Usta'nın Boğazın kenarında tarihi Esma Sultan Yalısına ve Avrupa Bakanlığına komşu olan Ortaköy şubesi 7/24 açık üstelik paket servisi de var. Anlayacağınız sizin canınız yeter ki Çıtır Usta istesin gerisi kolay!

Lokma Kebabı


İstanbul geccelerinin sonundaysanız ve artık karnınızda zil açılıyorsa eve dönmeden önce gideceğiniz adreste Ortaköy Çıtır Usta benden söylemesi! Çıtır Usta gecce geç saatlerde işkembe, kelle paça, tuzlama,v.s. dahil 10 farklı çorbasıyla gecce karnı acıkanlar için mükemmel bir adres. Eğer eğlence sonu Ortaköy civarlarında bitmişse Çıtır Usta'ya uğranmadan eve dönmeyin!

Sarma Beyti

Gelelim biraz da Çıtır Usta'da neler tercih edebileceğinize... Aslında Çıtır Usta her damağa hitap eden bir menüye sahip yine de öne çıkan lezzetler yok mu derseniz var! Örneğin Lokma kebabı... Kebap lavaşa sarılı halde özel sosuyla servis ediliyor ve inanılmaz lezzetti gözüküyor, masanıza geldiği an iştahınız daha da kabarabilir! Bir de kaşarlanarak fırına sürülen beytisi var ki anlatılmaz yaşanır! Eğer seçimde zorlandıysanız Çıtır Usta'da bunun da çözümü var, beyti mi, ızgara mı, kebap mı derken kararsız kaldıysanız size önerim Sadrazam Sofrası olur. Adından da anlaşılacağı üzere tam sadrazamlara layık bir seçenek. İçerisinde deyim yerindeyse yok yok! Beytiden fındık lahmacuna; tavuk çeşitlerinden kebap ve et çeşitlerine kadar hepsi tek bir tabakta! Bunun üzerine ne kadar enfes bir görüntüsü olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım, Sadrazam Sofrası adıyla her şeyi anlatıyor!

Sadrazam Sofrası

Ramazan ayında da Çıtır Usta misafirlerine en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Çıtır Usta çeşit çeşit iftar menüsü seçenekleriyle sizleri bu mübarek ayda ağırlamaya hazır! Keyifli bir iftar yapmak için Çıtır Usta mükemmel bir seçim olur üstelik evinize yakın olan bir semtte mutlaka bir Çıtır Usta bulabilmeniz de cabası! Daha ne olsun ki?

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Çıtır Usta

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz