Cipriani'den klasikleşen lezzetler

Levent’te iş dünyasının kalbinde, The Istanbul EDITION’da hizmet veren Cipriani; kış sezonunda öğle ve akşam yemeği servislerinde iş dünyasına özel mönüleri ile farklılaşıyor.

18 Aralık 2014 11:22
Cipriani'den klasikleşen lezzetler
Kısıtlı zamanda gerçekleştirilen iş yemeklerini daha keyifli ve verimli hale dönüştürecek bu seçenekler; seçkin ortam, klasikleşen özel lezzetler ve uygun fiyatlarla buluşuyor.


Seçkin bir atmosferde klasikleşen lezzetlerle misafirlerini ağırlamayı ve iş stresinden uzaklaşmayı isteyen kişiler, iş dünyasına özel set menulerden veya arzuya göre a la carte menu üzerinden sunulan avantajlardan yararlanabiliyor. Cipriani; plazaların yoğun olarak bulunduğu Levent’te merkezi konumu, lezzetleri ve servisi ile dikkat çekiyor.

Cipriani Klasikleri

Cipriani’nin en bilinen klasikleri arasında Bellini ve Carpaccio geliyor...


Bellini


Bellini isminin doğuş öyküsü dünyada çok az kişi tarafından biliyor. Köpüklü Prosecco ve dünyada, başta İtalya olmak üzere bazı Akdeniz ülkelerinde ender bulunan ‘beyaz şeftali’ püresinden elde edilen bu olağanüstü karışım; 1931’de Venedik’teki ilk Harry's Bar’ın kurucusu Giuseppe Cipriani’nin mucidi olduğu kokteyle verdiği isimdir. Günümüzde jenerik hale gelen, ‘Bellini’ ve ‘Carpaccio’yu dünya gastronomi kültürüne kazandıran kişi ilk kuşak Giuseppe Cipriani’dir. Kokteyline bu ismi verirken 15.Yüzyıl’a damgasını vuran ressamlardan Giovanni Bellini’nin ‘ St. Francis in the Desert’ adlı eserinde resmettiği Aziz’in üzerinde bulunan giysinin kendine has pembe renginden ilham almıştır.

Carpaccio


Carpaccio’nun da benzer bir doğuş öyküsü bulunuyor. İşlenmemiş etin özel bir teknikle ince dilimlenerek hazırlanmasıyla elde edilen bu olağanüstü lezzet; sadık müşterilerinden Kontes Amalia Nani Mocenigo’nun pişmiş et tüketmesi doktoru tarafından yasaklandığında, ilk kuşak Giuseppe Cipriani’nin Kontes’in ihtiyacına anlık çözüm arayışıyla ortaya çıkar. İnce dilimlenen etlerin üzerine şeritler halinde çapraz şekilde mayonezle dekore edilerek servis ettiği bu ‘kırmızı & beyaz’ tabağa; kontes yemeğin adını sorduğunda, eserlerinde bu iki rengi ağırlıklı olarak kullanan ressam olan Vittore Carpaccio’nun adını verir. Günümüzde dünyanın çeşitli yerlerinde farklı şekillerde sunumlarına rastlansa da, tüm Cipriani’lerde Carpaccio; aslına sadık kalınarak, sadece çapraz şekilde dekore edilen özel tarifli ince mayonez şeritlerle servis edilir.

İş dünyasına özel


Öğle ve akşam iş yemekleri, akşam üstü iş çıkışı aperatifleri için tercih edilmesi düşünülen iş dünyasına yönelik set menulerde; Cipriani klasikleri yanı sıra mozzarellalı hafif başlangıçlar, karides salatası ve fener balığı gibi özel tatlar da bulunuyor.


Genel kullanım alanındaki kısımlar kadar, terası, bölümlere ayrılabilen özel alanları ile davetler ve katılım sayısı farklılık gösteren her büyüklükteki iş yemekleri için de hizmet verebilen Cipriani, yeni sezonda birbirinden lezzetli alternatiflerle iş dünyasına sesleniyor. İş yemeği için gerçekleştirilen rezervasyonlarda, set menuler (95-115-130 tl) haricinde alternatif olarak; arzu eden misafirler a la carte menu üzerinden yiyecek ve soft içeceklerde %30 oranında indirim imkanından da faydalanabiliyor.


Bellini Happy Hour

Perşembe ve Cuma akşamları saat 17:00-20:00 arasında The Istanbul EDITION’da hizmet veren Cipriani’de atıştırmalıklar eşliğinde ‘Bellini Happy Hour’ düzenleniyor. İş çıkışı haftayı seçkin ve samimi bir ortamda noktalamayı isteyenler bu özel lezzet için Cipraini’ye uğrayabilirler.


Yılların getirdiği deneyimle gastronomi kültürüne birçok yenilik kazandıran Cipriani, değişmeyen kalitesi, mükemmel servisi, eşsiz lezzetleri ve özel ikramlarıyla konuklarını en iyi şekilde ağırlama prensibi ve standartlarını dört kuşaktır dikkatle koruyor. Gastronomi dünyasına katkıları nedeniyle, 2001 yılında İtalya Kültür Bakanlığı tarafından Venedik’te kurulan ilk Cipriani müessesesi ‘Harry's Bar’ı ‘ulusal landmark’ ilan ederek onurlandırmıştı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Restoran , Cipriani

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz