Çiğ köfte aşkına...

Eveettt bugünün lezzeti Twitter anketimize göre çiğ kötte… Acısı - ekşisi kıvamında, yeşillikler arasından bize göz kırpan lezzetli mi lezzetli bir çiğ köfteye kimseye hayır diyemez diye tahmin ediyoruz. Peki, akşam yemeklerinin, gecce yarısı krizlerinin vazgeçilmezi çiğ köfteyi hangi mekanlarda yemelisiniz? Buyrunuz cevaplar…

27 Temmuz 2016 17:13
Çiğ köfte aşkına...
Develi
Hafif ıslak, eti damağınıza yapışan ve lezzetiyle büyüleyen bir çif köfte tatmaya hazır olun burada. Tüm şubelerinde aynı lezzette karşınıza çıkan bu özel lezzet; yedikçe yedirten bir lezzette. Hatta garnütür olarak alıp, ana yemek yaptığımız çoktur bizim çiğ köfteyi Develi’de… Size de şiddetle tavsiye ederiz.


Beyti
Veee işte bir efsane karşınızda. Etin duayen ismi Beyti’de zaten kötü bir şey yemeniz imkansız. O muazzam bahçesine kurulup, günlerce hiç kalkmak bile istemiyoruz bazen. Sırayla tüm menünün tadına bakabiliriz. O kadar lezzetli her şey. Bu kadar lezzetli bir mekanın çiğ köftesi efsane olmaz da ne olur?


Kaşıbeyaz
İşte gerçek bir çiğ köfte mekanı… Gaziantep’ten getirilen malzemelerle hazırlanan bu ayrıcalıklı lezzet, özgün tadı korunarak sunuluyor sizlere. Yanına da beyaz olan her içecek pek yakışıyor…

Ataköy Şark Sofrası
Şehrin karmaşasından yorulup bunaldığınızda kendinizi ışınlayacağınız efsane bir mekan önerimiz var. Yeşillikler içindeki bahçesiyle kendine hayran bıraktıran Ataköy Şark Sofrası’nda Gaziantep mutfağının tüm lezzetlerini özenli bir hizmet bulabilirsiniz. Tabii ki önceliğimiz kebapları ama çiğ köftesi de kriz anında muazzam. Yemyeşil bahçeye gömülüp, çiğ köftenin tadını çıkartmak için birebir.


Ramazan Bingöl
Her lezzeti başka güzel, her sunumu ayrıcalıklı. Midenizden önce gözlerinizde bir şölen havası yaratan Ramazan Bingöl’de çiğ köfte, çiğ köfte olarak değil, adeta bir sanat eseri olarak karşınıza çıkıyor. Size düşen sadece bu özel etli lezzetin tadını çıkartmak.


Nezih Kebap
Boğaz’a nazır bir çiğ köfte keyfi Nezih’te sizi bekliyor. Nezih’in her şeyine aşığız biz. Kahvaltısına, kebaplarına, ortamına… Ama, ama, ama çiğ köftesi olaaayyyyy… O damağa attıkları imza var ya imza asla geçmiyor. Zaman zaman sadece çiğ köfte kriziniz değil; Nezih’te çiğ köfte kriziniz bile tutuyor. O kadar başarılılar bu konuda. Hala yemediyseniz; kısa sürede Nezih yapın deriz.

Manşet fotoğrafı: Ömür Akkor
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz