Ceo'ların gözü, gıda sektöründe!

Doğuş Holding'in başarılı patronu Ferit Şahenk'in yeme-içme sektörüne girmesiyle bir çok iş adamının gözü açıldı.

16 Ocak 2013 09:01
Ceo'ların gözü, gıda sektöründe!
Şahenk’in 2010 yılının son aylarında Nusr-Et’e ortak olmasıyla birçok iş adamının sektörün karlı olduğu konusunda gözü açıldı.

Bugünlerde en çok konuşulanlardan biri de Atasay Kuyumculuk’un patronu Cihan Kamer’in Kuruçeşme’de bir restoran hazırlığı içinde olması… Hatta Kamer bu konuda Günay Restoran dâhil birçok ünlü restorandan çalışan transfer etmek istemiş. Ama henüz bunu gerçekleştirememiş.

Kamer bu işe girerken bir de ortak bulmuş. O da yine kendi sektöründen bir isim. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş ile Kamer’in ortak olduğu söyleniyor.

McDonald’s’ın Türkiye’deki franchise haklarını alarak yiyecek sektörüne giren Anadolu Grubu da Dükkan’ın yaratıcısı Emre Mermer’le yakın temastaymış.

Anadolu Grubu, bir süre önce mali sıkıntıyla girdiği açıklanan Mermer’in ikinci markası olan Dükkan Burger’in franchise’ını almak için görüşüyormuş. Gelelim yiyecek-içecek sektöründeki son dakika kulisine…

Duyduğumuza göre New York’un ünle steak house’u BLT Steak Türkiye’ye gelme hazırlığındaymış. BLT’yi Vakko’nun sahibi Hakko ailesinin getirmeye hazırlandığı konuşuluyor. BLT Steak’ın etleri kadar şaraplarıyla da ünlü olduğunu belirtelim.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz