Candan Erçetin Günay'ı ayağa kaldırdı!

Türk müziğinin güçlü seslerinden Candan Erçetin, Günay Restaurant'da sahne aldı. Kendisini izlemeye gelenlere adeta bir unutamayacakları bir akşam yaşatan Erçetin, "Hepiniz hoş geldiniz. Bu gecce 1960'lı yıllardaki şarkılardan başlayarak müzikal bir serüvene çıkacağız." diyerek programına nostalji rüzgarı ile başladı.

05 Kasım 2018 10:02
Candan Erçetin Günay'ı ayağa kaldırdı!
Sahnesinin ilk yarısında Fransızcadan Türkçeye uyarlanmış şarkılara ağırlık veren Candan Erçetin "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" şarkısı ile çıktığı Günay sahnesinde geçmişten günümüze birçok ölümsüz eseri seslendirerek kendisini dinlemeye gelen konuklarına tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çekti. Candan Erçetin özellikle hareketli şarkılardaki danslarıyla misafirlerinin coşkusunu ikiye katladı.


Sahnesinin ikinci yarısında farklı bir kıyafet ile sahneye çıkan Candan Erçetin kendisine ait olan "Git" şarkısını seslendirerek performansının ikinci bölümünün açılışını yaptı. Yunanistan ve Bosna Hersek gibi ülkelerde de sıkça söylenen şarkı ve türkülerden taptığı bir seçki ile dinleyicilerine özel bir sürpriz yapan Candan Erçetin, son şarkısını söylemeden önce "Ata'nın sevdiklerinden bir türkü istemiş misafirimiz var. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir geccede, böylesine güzel bir türküyü seve seve okurum. Hele ki o türkü Atatürk'ün sevdiği türküyse..." sözlerini dile getiren Erçetin, "Vardar Ovası" türküsünü de okuyarak muhteşem gecceyi noktaladı.


Öte yandan, geccede sahne alan "Kargalar Kafeste" grubu da, söylediği Türkçe ve yabancı şarkılar ile geçmişten günümüze bir çok eseri kendilerine özel üsluplarıyla yorumlayarak gecceye renk attılar.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz