Burcunuza göre mekanlar!

Yıldıznamenin kişiliklerini yönlendirip seçimlerini etkilediklerini düşünenler buraya! İşte karşınızda burcunuza göre gidebileceğiniz mekanlardan seçmeler!

19 Ağustos 2014 12:26
Burcunuza göre mekanlar!
Yıldızların durumuna bakıp kararlarını buna göre veren de var, yalnızca günlük burcunu okuyan da... Yıldızlara inancınız ne olursa olsun, işte karşınızda burçların genel özelliklerine göre derlediğimiz bazı mekanlar;

1- Koç Burcu

Koç burcu insanları, öncü, aceleci, kendi kararlarını kendi alan, lider, yılmak nedir bilmeyen, oldukça canlı ve hareketli kişilerdir. Siz de Koç burcuysanız işte gitmekten hoşlanacağınız mekanlardan bir kaçı!


Carlos Pizza: Koç burcunun rengi olan kırmızı ağırlıklı dekorasyonu ve enfes İtalyan lezzetleriyle harika vakit geçirebileceğiniz bir mekan.
Marina Balık: Zaman zaman sakinleşmeye ihtiyaç duyan Koç burçları için, Boğaz'ı seyrederek leziz yemeklerini yiyebilecekleri bir mekan.


2- Boğa Burcu

Toprağın dinginliği ruhlarına yansımış Boğa burçları, sakin, yemeği sanat olarak gören ve güzelliklere düşkün bir burçtur. Boğa burçları için seçtiğimiz mekanlar şöyle;


Göl Et&Balık: Konumu, dekorasyonu, konforu ve lezzetiyle Boğa burçlarının ayrıca seveceği Göl Et&Balık, şehire yakınken şehrin keşmekeşinden uzak kalacağınız, dingin bir mekan.
Nispet Döner: Kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla, geleneksel lezzetlerimizden döneri en güzel haliyle sunan Nispet Döner, Boğa burcunun gelenekselci yanına hitap ederken lezzette çağ atlamasıyla da dikkat çekiyor.


3- İkizler Burcu

Entelektüel, yerinde duramayan, gözlemlediği her şeye ve herkese ilgi duyan ve çözmeden bırakmayan yapısıyla işte İkizler burcu için seçtiğimiz mekanlar:


Quzu Bodrum: Azeri Mutfağı'nın modern temsilcisi olan ve değişken İkizler insanına aradığı değişikliği sunan ve bunu yaparken de kaliteden asla ödün vermeyen bir mekan.
Al Bushra: Şehirde esen Lübnan melteminin sorumlusu mekan İkizlere değişiklik sunarken aynı zamanda konumuyla gözler önüne serdiği Boğaz manzarası ile yerinde duramayan İkizler insanına aradığı huzuru verebilecek bir mekan.


4- Yengeç Burcu

Su grubuna ait Yengeç burçları aynı su gibi nazik, hassas, duygusal bir yapıya sahiptirler. Bu geçmişinden kopmaktan imtina eden, sevdiklerinden vazgeçmeyen burca mensup kişilere önereceğimiz mekanlar:


Gile Restaurant: Çok özel lezzetler, modern bir mutfak, romantik bir ortam, iyi bir şarap kavı... Gile Restaurant'ın modern mutfağının sırrının geleneksel malzemelerle ortaya yeni bir şey çıkarmak olduğunu duyan Yengeçler, Gile Restaurant'a mutlaka uğrayacaklar!
Café London: Muhteşem kalitedeki kahve ve sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz bir mekan olan Café London, Yengeçlerin vazgeçilmezlerinden olacaktır...

5- Aslan Burcu

Cömert, cömert olduğu kadar yenilikçi ve ilgi çekmeyi seven ve bunu da doğal enerjisiyle başaran, ateş grubunun kıvılcımını taşıyan ruhlarıyla Aslanlar için seçtiğimiz mekanlar:


Suda Kebap: Boğaz'a nazır konumu, yöresel lezzetlerin modern sunumuyla Aslanların dikkatini çeken Suda Kebap, çok sayıda ünlüyü de ağırlamış. Ünlü akımını duyan Aslanlar mutlaka Suda Kebap'a uğrar. Hatta belki çoktan müdavimi olmuşlardır.
Propaganda Beach&Club: Mavi bayraklı plajı, muhteşem kurulumu ve dekorasyonuyla dikkat çeken mekanın bir Aslan için en ilgi çekici yanı böylesi bir konfor içinde eğlencenin en yükseğini yine burada yaşayabilecek olmasıdır.


6- Başak Burcu

En ufak detayı bile gözden kaçırmayan, oldukça titiz, cana yakın ve güzel kalpli Başak burçlarına seçeceğimiz mekanlar için biz de titizlendik. İşte o mekanlar:


Yalı Restaurant: En küçük ayrıntısına kadar özenilmiş dekorasyonu ve mönüsü ile Başak burçlarının vazgeçilmez mekanı olmaya aday Yalı Restaurant, Başak'ın hem ayrıntılara olan düşkünlüğüne hem de romantik tarafına hitap edebilecek bir mekan.
Bella Vista Ristorante: Sadelik ve inanılmaz İtalyan Mutfağı! Şehir gürültüsünden uzak, yeşillikler içinde bahçesi ve yemeğinize eşlik eden piyano ile akşamnlarınızı güzel kılacağınız mükemmel bir mekan.


7- Terazi Burcu

Güzel olan her şeye aşırı ilgili, uyumlu, zarif, idealist ve yaratıcı Teraziler için aradıkları yenilikleri onlara verirken kaliteden ödün vermeyen ve sıradan olmayan mekanlardan tercih yaptık. Karşınızda Terazi mekanları:


Fondue La Cucina: Önce dışarıdan bakıp karşılaştığı kaliteye vurulacaktır. Ardından mutfağı ile tanışıp gerçekten aşık olacaktır. İsviçre ve İtalyan Mutfağı ağırlıklı mönüsüyle Fondue La Cucina flörtöz Terazinin uğrak mekanlarından.
Nezih Kebap Yuvalama: Rumelihisarı'nın gözdesi Nezih Kebap Yuvalama kalitesiyle Teraziyi çekerken, geleneksel lezzetleriyle, sunumuyla ve kusursuz hizmet anlayışıyla, kolaylıkla bir Teraziyi müdavim haline getirecektir.


8- Akrep Burcu

Sezgileri oldukça güçlü, dikkatli, imajına fazla önem veren, duygularınız gizleyemeyen Akrep burçları için seçtiğimiz mekanlar:


Fener Lokantası: Dekorasyonu ve içindeki küçük müzesiyle ilginç bir restaurant olan Fener Lokantası, tarihiyle Akreplerin dikkatini çekerken eşsiz lezzetleriyle de hem gözlerinize hem de midelerinize ziyafet veriyor.
Görkem Kilis Sofrası: Deneyimin ellerinden çıkan lezzetlere kim hayır diyebilir ki? Sektörü derinliklerine kadar bilen Mehmet Benzer'in restaurantı olan Görkem Kilis Sofrası, özgün mutfağıyla da Akrepleri kalplerinden vuracak.


9- Yay Burcu

Keyifli ve neşeli, kıpır kıpır, heyecanlı, dışa dönük fakat geleneklerine de sıkı sıkıya bağlı Yay burçları hangi mekanları tercih edebilir? Buyrun birlikte bakalım:


Günaydın Et Lokantası: Sohbeti ve insanlarla vakit geçirmeyi seven Yengeç burçları, Günaydın Et'in samimi ortamından etkilenecek, üretiminden satışına ve sunumuna kadar her alanda kontrol mekanizması kendisi olan Günaydın Et'e çekinmeden güvenecektir.
Şanda Tiryaki: Deniz keyfi, Boğaz manzarası, damağınızda yaşayacağınız şenliğin tek sorumlusu kesinlikle Şanda Tiryaki olacaktır. Geleneksel mutfağın şaheserleriyle sofranızı donatırken hoş ambiyansıyla Yayların keyifle vakit geçirebileceği bir mekan.


10- Oğlak Burcu

Çalışkanlık ve disiplinin dünya üzerinde yaşayan örnekleri olan Oğlak burçları, hizmetin kusursuz işliyor olması, vadedilenin yerine getirilmesi konusunda oldukça hassaslardır. Değişik deneyimlere de açık olan Oğlak burçları için seçtiğimiz mekanalar:


China Stix&Sushi: Uzakdoğu Mutfağı'nın felsefesiz olması düşünülemez. ''Sağlıklı Yemek, Sağlıklı Yaşam'' mottosuna sahip China Stix&Sushi felsefeleri ile Oğlakların dikkatini çekecektir. Değişik lezzetlerden de hoşlanan Oğlak burçları burada hem sağlıklı hem de farklı lezzetleri tadabilirler.
G Balık: Boğaz'ın en şahane yerinde bulunmasıyla dikkat çeken G balık, emsalsiz mönüsü, kusursuz hizmet anlayışı ve deneysel mutfağıyla Oğlak burçlarınca bir teste tabii tutulacaktır.


11- Kova Burcu

İnsancıl, özgürlüğüne çok fazla düşkün, sanata ve teknolojiye ilgili, entelektüel ve yeniliklere meraklı Kova burçları için seçtiğimiz mekanlar:


Miyako: Alanında uzman şeflerin, sizlerin gözlerinin önünde, leziz ve farklı Asya tatlarını sofranıza sunarken, otantik Japon bahçesinin sizi Asya'da hissettireceği bir an değil bir yaşam tarzını yaşayabileceğiniz bir mekan olan Miyako'yu bütün kova burçları çok sevecek.
Boğaziçi A'la Restaurant: Anadolu Yakası'nın en güzel mekanlarından olan Boğaziçi A'la Restaurantın en belirgin özelliği lezzetleri. Mutfağı kusursuz olan mekanda yiyeceklerinizi unutamayacaksınız.


12- Balık Burcu

Sempatik, anlayışlı, duygularını çok derinlerde yaşayan duygusal Balık burçları, gittikleri mekanları da kendileri için özdeşleştireceklerdir. İşte Zodyak'ın son burcu Balık burcu için seçtiğimiz mekanlar:


Bodrum Mantı: Geleneksel lezzetlerin en güzellerinden mantının en şahane ve farklı örneklerini tadabileceğiniz, deneyimle harmanlanmış hizmet anlayışı ile Bodrum Mantı Balık burçlarının sevebileceği alternatif bir mekan.
Sofyalı 9: 'Dostane Meyhane' dediğimiz Sofyalı 9 'da bir tarafta sofranız bir tarafta Sofyalı 9'un samimi ortamı ve diğer tarafta da dostlarınız ve sevdikleriniz varsa, Balık burcunun bir mekandan istediği her şeyi ona vermiş olursunuz.


Damla YILMAZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz