Bulaşıkçı Ali bir günde restoran ortağı oldu!

Danimarka’nın dünyacı ünlü restoranın bulaşıkçısı, Gambiyalı Ali Sonko 13 yıldır bulaşıkçı olarak çalıştığı restoranın ortağı oldu. Habersiz gelen bu ortaklık ile Sonko, 62 yaşında hem restoran ortağı hem de zengin oldu.

01 Mart 2017 12:35
Bulaşıkçı Ali bir günde restoran ortağı oldu!
Kopenhag kentindeki dünyanın en iyi restoranlarından biri olan, ünlü Noma Restaurant'da 13 yıldır bulaşıkçı olarak çalışan Gambiyalı Ali Sonko restorana ortak yapıldığını hafta sonunda Noma’nın sahibi Ren Redzepi’nin çalışanları ve arkadaşları için düzenlediği partideki açıklaması ile öğrendi.


Noma’nın sahibi Ren Redzepi Ali Sonko’nun yanısıra Noma’nın kuruluşundan beri işletmede çalışan servis şefi Lau Richter ile restoranın son sekiz yıldır müdürlüğünü yapan Avusturyalı James Spreadbury’nin de işletmeye ortak yapıldığını duyurdu. Noma’nın sahibi Ren Redzepi partide yaptığı konuşmada Ali Sonko için "Ali, Noma’nın ruhudur. 12 çocuğu hangi durumda olursa olsun, onun gibi her zaman neşeli, her zaman gülümseyen bir kişinin işletmemiz için ne kadar değerli olduğunu anlayabileceğinizi sanmıyorum. Bu arada benim babamın da adı Ali ve o da Danimarka’ya ilk geldiğinde bulaşıkçı olarak çalıştı” dedi.

İki geccedir uyuyamadığını söyleyen Ali Sonko yeni ortaklığı ile ilgili "Çok şaşırdım. Doğrusunu söylemek gerekirse şoka girdim. Tabii ki çok, çok mutluyum” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz