Brunch&Roast günleri geri döndü!

Pazar günlerine ‘gerçek’ lezzet deneyimleri katmak isteyenler; Brunch ve Roast konseptlerini bir araya getiren erken öğle yemekleri eşliğinde, The Ritz-Carlton, İstanbul’un gözde restoranı Atelier Real Food’da buluşuyor.

16 Aralık 2015 10:22
Brunch&Roast günleri geri döndü!
Adını zanaatkarların üretimlerini gerçekleştirdikleri yerden esinlenerek alan ve ‘gerçek yemek’ tabirini de adıyla birlikte kullanacak kadar iddialı olan Atelier Real Food; geleneksel Brunch&Roast günlerine geri dönüyor. Haftanın son gününe aile üyeleri ve dostlarla birlikte leziz bir başlangıç yapmak isteyenler, Fransız Şef André Piednoir ve ekibinin hazırladığı ‘doğadan masaya’ konseptli Brunch büfesinde unutulmaz bir yemek serüveni yaşayacak. Son 4 yıldır Türk mutfağının lezzetlerini keşfetmek için üşenmeden motoruna atlayıp neredeyse tüm Türkiye’yi gezen, otelin başaşçısı Andre ve ekibi tecrübelerini birleştirerek Atelier Real Food Brunch & Roast yemekleri için özgün bir menü yarattılar

Brunch&Roast için hazırlanan 80’den fazla lezzet, hem göze hem damaklara hitap ederken; Rotisserie fırınında ağır ağır pişen et çeşitleri, fırından organik tavuk, açık büfenin yerli ve yabancı peynir köşesi, taze meyve suları, ev yapımı ekmek ve taze makarnalar, şarküteri çeşitleri, Türk ve Fransız mutfaklarından seçme tatlılar iştahları kabartacak.

Etlerin her yerinin aynı oranda pişirilmesi ve kurumadan içinin sulu kalmasını sağlayan marifetli Rotisserie fırını, aynı zamanda şeflerin atölyesi olan açık mutfak ortamında misafirler tarafından izlenebiliyor.

Misafirler gün boyunca şehir ve Boğaz manzarasının keyfini piyano dinletisi eşliğinde çıkarırken, minik misafirler de annelerinin yanı başındaki kış terasında oyun ablalarıyla birlikte eğlence dolu zamanlar geçirecekler.

Brunch&Roast, her Pazar saat 11:30-14:30 arasında, Atelier Real Food’da ‘gerçek’ lezzet tutkunlarını bekliyor.

Executive Şef Andre Piednoir hakkında

Iş hayatına Fransa’da çeşitli restoranlarda çalışarak başlayan Piednoir, 1985-1990 yılları arasında Malihouhana Hotel B.W.I.’da, 1990-1991 arasında ise The Castle Hotel Windsor, İngiltere’de Pasta Şefi olarak görev yaptı. Ardından Barbados, Nijerya, Lübnan, Mauritius gibi ülkelerde Pasta Şefliği yapan Andre Piednoir, 2000 yılından 2001’e kadar New York’ta bulunan Tribecca Grill Myriad Group of Restaurant bünyesinde Executive Pasta Şefi olarak çalıştı. Kıbrıs ve Mısır’da bu görevi devam ettiren Piednoir, 2004’ten 2008’e kadar Portekiz’de bulunan The Ritz-Carlton, Sintra’da aynı pozisyonda görev yaptı. Kısa bir süre Tayland’da da bulunan deneyimli şef, 2009 yılından 2011 yılına kadar ise kendi açtığı mekanda pasta, çikolata ve dondurma üzerine çalıştı. Andre Piednoir, 2011 yılının temmuz ayından bu yana Vietnam’da bulunan The Nam Hai’de Danışman Pasta Şefi görevini yürütüyordu. Piednoir, 2012 yılı başından bu yana The Ritz-Carlton, İstanbul otelinin şefi olarak kariyerini sürdürüyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: The Ritz-Carlton , Brunch ,

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz