Brooklyn EIPA

Brooklyn East India Pale Ale

29 Mart 2013 09:00
Brooklyn EIPA
Türkiye’ye, ithal etmiş olduğu orijinal biraları ile ünlü Teoman Hünal bunlara bir yenisini daha ekledi. Amerika Brooklyn Brewery firmasından ithal edilen Brooklyn East India Pale Ale 6,9 derecelik yüksek alkolü ve yapımında kullanılan bol miktarda şerbetçiotu ile dikkat çekiyor. Amerika’da bira devrimine damgasını vuran biralar aslında India Pale Ale (IPA) olarak bilinen biralardır.

India Pale Ale ilk olarak 18.yy sonunda İngiltere’de George Hodgson adında bir bira üreticisi tarafından yapıldı. Adındaki ‘India’ yani Hindistan biranın Hindistan’da değil bu sömürgelerde yaşayan İngilizler için üretildiğini gösteriyordu. Fakat sıcak ikliminden dolayı Hindistan bira yapmaya müsait olmadığı için bira İngilizler için İngiltere’den gelmekte idi. Bu uzun yolculuğa dayanması için nispeten yüksek alkollü ve koruyucu etkisi olduğuna inanılan şerbetçiotu bol miktarda kullanılmakta idi.

Bugün hala Brooklyn Brewery tarfından İngiltere’deki en eski reçeteler ile üretilmektedir.

Tüm The North Shield Pub’larda tadına bakabilirsiniz. Fiyatı 19 TL
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz