Boğaz'ın ütopyası: Tapasuma

İstanbul’un en iyi restoranlarından biri olan Tapasuma, yepyeni konsept ve alışılmışın dışındaki tasarımı ile müşterilerini en iyi şekilde ağırlamaya devam ediyor.

20 Ocak 2015 16:53
Boğaz'ın ütopyası: Tapasuma
Doğu’nun Batı ile bütünleştiği mistik şehir İstanbul’un Çengelköy kıyısında, Sumahan on the Water Hotel bünyesinde yer alan Tapasuma, Boğazın olmazsa olmaz mevsim balıklarının da yer aldığı Türk ve Akdeniz mutfağının leziz Türk mezelerini, lokmalıklar olarak çok farklı bir konsept ile misafirlerine sunuyor.

Boğaz'ın ütopyası "Tapasuma"

19. yüzyıl Osmanlı sanayi mimarisinin son örneklerinden bir olan ve Guardian gazetesinin İstanbul’un en güzel lokasyonlarından biri olarak gösterdiği tarihi “suma fabrikası” Sumahan otelden sonra şimdi de Tapasuma Restaurant ile misafirlerini ağırlıyor.

Seçkin leziz mönüsü, ağırlıklı olarak yerli şaraplardan oluşan zengin kavı ve üstün hizmet anlayışı ile boğazın en güzel noktalarından birinde, denize sıfır konumu ile misafirlerini bekliyor.
TAPASUMA, “tapa” ve “suma” sözcüklerinin birleştirilmesiyle, binanın tarihini yaşatması için seçildi.


TAPA

Şişe ağzını mantar, cam vs ile tıkamak, kapatmak. Tıpa.

SUMA

Kuru ve yaş üzüm ispirtosunun (Suma), anason tohumu ile ikinci defa damıtılmasından elde edilen damıtık içki. Kuru veya yaş üzümden ilk çekilen distilat, rakının özü. Suma'yı ham rakı olarak kabul edebiliriz.TAPASUMA ile ilgili detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız..

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Tapasuma Restoran , Çengelköy

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz