Boğaza karşı kahvaltı keyfi...

Hafta sonu kahvaltısı sizin için çok özelse ve hakkını verecek bir mekan arıyorsanız Lokma sizin için ideal bir seçim olabilir.

24 Haziran 2013 12:44
Boğaza karşı kahvaltı keyfi...
Hafta sonu kahvaltıları bir başkadır. Hafta içinin yoğunluğu, stresi ve hızı anca güzel bir hafta sonu kahvaltısıyla atılabilir. Size güzel bir manzara eşliğinde nefis tatları sunan, servisinde güler yüzlü, zengin menülü mekanlar pazartesi başlayacak hafta öncesi sizi şarj eder.

Bir çok kişi çalıştığı ve erken kalkmak zorunda olduğu için kahvaltı ya yapmıyor ya da atıştırmalıklarla geçiştiriyor. Hal böyle olunca hafta sonunun vazgeçilmez keyfi de kahvaltı oluyor. Yoğun ve stresli beş gün sonrasın da beklenen hafta sonu kahvaltısı içinde bir çok kişi oldukça seçici davranıyor. Yoğun geçmiş bir haftanın ardından uzun uzun keyifle yapılacak bir kahvaltı seremonisi de bu bekleyişin hakkını vermeli.


İstanbul'da kahvaltının hakkını veren, misafirlere hem iyi bir kahvaltı hemde güzel bir boğaz manzarası sunan yerlerin başında Rumeli Hisarı'nda bulunan Lokma Cafe geliyor. Lokma Cafe açık ve kapalı iki ayrı yeriyle yerden hafif yüksekliği sayesinde çok güzel bir manzara imkanı sunuyor. Üstelik bu yükseklik sayesinde yolda ki kalabalık ya da sesten de rahatsız olmuyorsunuz. İçeri girdiğinizde ise ise enerji veren bir dekorasyon karşılıyor.
Büyük masalar, renkli sandalyeler, tomruktan yapılmış oturak, hatta salıncak gibi çeşitli detaylar çok güzel bir hava katıyor mekana.


Tabi bu güzel havalarda içeride oturmak yerine herkes dışarıda oturarak boğaz manzarasının da keyfini çıkartıyor. Boğaz havası iştahınızı iyiden iyiye açmışken üzerine bir de Lokma'nın geniş kahvaltı seçeneklerini görünce daha bir keyiflenip, bir an önce şölene başlamak istiyorsunuz.


Kahvaltı denilince aklınıza gelebilecek her şey Lokma Cafe'de mevcut; peynir-zeytin, bal-kaymak, söğüş veya simit-kaşar gibi seçenekleri ayrı ayrı seçebilir, yanında menemen-yağda yumurta gibi çeşitler de alabilirsiniz. Lokma'da seçenek çok, iş sizin ne kadar yiyebileceğinizde!Kahvaltınızı bitirip, boğaza karşı kahvenizi yudumlarken içinizden "ne iyi yaptık da buraya geldik" dediğinizi duyar gibiyim...

Güzel bir kahvaltı istiyor yanında da boğaz havası olsun diyorsanız, Lokma sizin içi ideal bir seçim olabilir. Üstelik Rumeli Hisarı gibi bir yerde park sıkıntısı da çekmeyecek olmanız işin cabası!


İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Lokma Cafe , Rumelihisarı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz