BigChefs, özel menüsüyle sizlerle!

Türkiye’nin önde gelen cafe/brasserie zincir markası BigChefs, yerel kadın üreticileri ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmaları yolunda desteklemek amacıyla ‘Toprağın Kadınlarından Sofralara’ projesini geliştirdi.

17 Nisan 2018 10:08
BigChefs, özel menüsüyle sizlerle!
Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından kadın üreticilerden tedarik edilen taptaze ve yöresinden lezzetler BigChefs’in yaz menüsünde yerini aldı.Türkiye’nin önde gelen cafe/brasserie zincir markası BigChefs, lezzete ve doğallığa olan sonsuz tutkusuyla yepyeni bir yaz menüsü yarattı. Bu menünün en önemli özelliği, kadın tedarikçilerden alınan yerel ürünlere ağırlık verilmesi ve BigChefs’in ‘Toprağın Kadınlarından Sofralara’ adını taşıyan sosyal sorumluluk projesiyle farkındalık yaratmayı hedeflemesi…

Cizreli: “Kadın üreticilerin arkasındayız!”

Ankara'da doğan ve farklı tarzı, sıcak atmosferi ve özel lezzetleriyle ünü ülke dışına yayılan bir marka olduklarını vurgulayan BigChefs Kurucu Ortağı ve CEO’su Gamze Cizreli, “Big Chefs, ruhu olan bir marka. İlk günden itibaren Anadolu’nun sıcaklığını, Anadolu yemeklerini Batı ile modernize ederek misafirlerimize sunduk. Her zaman doğal, dalından, toprağından koparılan ürünleri sunmayı ilke edindik. Bu yaklaşımımız, Toprağın Kadınlarından Sofralara adında yeni bir sosyal sorumluluk projesi için bize ilham kaynağı oldu. Hem menümüzde yer alan taptaze ve dalından ürünlerin tedarikçisi kadınlarımıza teşekkür etmek hem de ülkemizde kadın girişimciliğini desteklemek adına bu projeyi hayata geçirdik” dedi.


Türkiye’de kadın girişimciliğinin dünya ortalamasının gerisinde kaldığını, ancak bu anlamda bir hassasiyetin de doğmaya başladığını dile getiren Cizreli, Toprağın Kadınlarından Sofralara Projesinin detaylarını şöyle anlattı:


“Burada gördüğünüz kadınların hepsi gerçek. Ve her birinin ilham veren bir hikayesi var. Kimi şehir hayatından sıkılıp köye yerleşmiş, kimi köyde doğmuş ve çalışmaktan bir gün olsun yılmadan sadece üretmiş, beslemiş, yetiştirmiş, büyütmüş. Bilen bilir, toprakla uğraşmak zordur, doğanın kendine özgü kuralları vardır. Biz şuna inanıyoruz; toprağın dilini en iyi kadınlarımız bilir. Bu yüzden Anadolu’yu gezerek toprağın dilinden anlayan kadınlarımızı bulduk ve onların gerçek hikayelerini dinledik. Örneğin; kiraz biberlerimizin üreticisi Rabia Yılmaz, 10 yaşından beri çiftçilik yapıyor ve bugün 68 yaşında. Ya da nefis tarhanamızın üreticisi Bigalı kız kardeşler Sezin Çetin ve Suzan Mantar. Sevgiyle ürettiği kuşkonmazları bize ulaştıran ODTÜ İşletme Bölümü mezunu Aslı Aksoy. Ve niceleri… BigChefs’i tercih eden misafirlerimiz de Anadolu’daki kadınlarımızın bereketli toprağından, bağından, bahçesinden gelen, özenle yetiştirdikleri ürünlerle buluşun diye yerel kadın üreticilerimizin ürünlerini soframıza ekledik. Toprağın Kadınlarından Sofralara ulaşan çok özel bir menü hazırladık. Böylece bir yandan da çalışma hayatında kadınların yerini ve istihdamını artırarak toplumda farkındalık yaratıyoruz. Her anlamda bu kadınların arkasında durduğumuzu ilan ediyoruz. Lezzeti, doğallıkla yoğuran kadınların dokunuşuyla sunduğumuz yeni menümüzün de misafirlerimiz tarafından beğenileceğine inanıyoruz.”
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: BigChefs

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz