Big Chefs’te Cam Yeniden Hayat Buldu!

Ataşehir Big Chefs, Ataşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yürütülen “Horeca Cam Dostu İşletme Projesi” kapsamında Işıklı Cam Dostu İşletme Tabela’ sının sahibi oldu!

17 Şubat 2017 11:54
Big Chefs’te Cam Yeniden Hayat Buldu!
Ataşehir Belediyesi’ nin, Çevko, Şişecam ve Özen Cam işbirliğiyle, yüzde 100 geri dönüşebilen tek malzeme olan cam atıklarının diğer ambalaj atıklarını kirletmeden ve zarar görmeden ayrı ve etkin toplanmasını sağlamak amacıyla başlattığı proje, çevre kirliliğine farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Türkiye’ nin önde gelen restoran zinciri markası Big Chefs geri dönüşüme katkıda bulunmak amacı ile cam şişe atıklarını ayırarak ve Ataşehir Belediye’ sinin Big Chefs’ e verdiği cam şişe çöp kutularını kullanarak cama yeni bir hayat sundu ! Her zaman doğaya yakın duruşu ile ön plana çıkan Big Chefs Ataşehir şubesinin bu çalışmaları ile ödüle layık görüldü.

Horeca Projesi:

Cafe, restoran, lokanta, bar, otel, alışveriş merkezi gibi işletmelerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği bölgelerde, yüksek miktarda cam atığı ortaya çıkıyor. Geri dönüşebilir bu atıkların çöpe karışmasını engellemek isteyen Ataşehir Belediyesi'nin hazırladığı projeye iki yıl içerisinde 11 otel, 83 kafe-restoran, 7 alışveriş merkezi ve 21 site dahil oldu. Horeca projesi ile Ataşehir'de toplanan atık cam miktarında yüzde 62,4 artış yaşandı. 2016 yılında toplanan 2006 ton cam atık ile; 702.100 kwh elektrik ve 200 bin 600 litre petrol tasarrufu sağlandı, 1 milyon 344 bin 20 kilogram da karbondioksit gazı salımı engellendi.

Big Chefs;

Ankara’ nın yiyecek içecek kültürüne farklı markalar ve mekânlar kazandıran Gamze Cizreli tarafından 2007 senesinde kurulan Big Chefs, kurulduğu yıldan bu yana misafir memnuniyetini merkeze koyarak kısa sürede Türkiye’ nin önde gelen restoran zinciri markası haline gelmiştir. 2009 yılında gerçekleşen Saruhan Tan ortaklığı ile 2011 – 2013 yılları arasında %350 büyüme gösteren Big Chefs, 2014 yılında Dubai’ ye açılarak yurtdışı yatırımlarına start vermiştir. Bugün 38 şubesi bulunan restoran zincirinin yurt içi ve yurt dışı yatırımları devam etmektedir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz