Big Chefs'in yüzde 40'ı satıldı!

2007 yılında Ankara'da, Gamze Cizreli tarafından kurulan Big Chefs'in yüzde 40'ı özel sermaye fonu Taxim Capital'e geçti. 200 milyon liraya yaklaşan cirosuyla dikkat çeken Big Chefs, bu yatırımla yurtdışında büyümeyi hedefliyor.

19 Eylül 2016 14:39
Big Chefs'in yüzde 40'ı satıldı!
2007 yılında Ankara'da Gamze Cizreli tarafından kurulan ve sonrasında 2009 yılında Saruhan Tan ortaklığı ile İstanbul'a da açılan Big Chefs'in toplam 2 bin çalışanı ve 36 şubesi bulunuyor. Markanın kurucusu Cizreli bu yatırım hakkında işte bu açıklamada bulundu:


“Türkiye’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ülkemize ve Big Chefs’e olan inancı ile bizlere fon sağlayan Taxim Capital ile global yolculuğumuza devam edeceğiz. Bugüne kadar Körfez bölgesi üzerine yoğunlaştırdığımız yatırımların rotasını 2017’nin ilk yarısından itibaren Avrupa ve Güney Doğu Asya’ya doğru çevireceğiz. Big Chefs olarak Taxim Capital’den gelen fon desteği ile yurtdışındaki büyüme yolculuğumuzu en iyi şekilde gerçekleştirmeyi amaçlarken, hem yurtiçinde büyümeyi sürdürmeyi, hem de kardeş markamız Dorom.co’nun yatırımlarına da ivme kazandırmayı planlıyoruz.”

“Yurtdışında açılan her bir şube için, mobilyalarından, mutfağına, aydınlatma elemanlarından, tabağına, zeytinyağından nar ekşisine kadar pek çok malzeme Türkiye’den gönderilerek ortalama şube başına 2 milyon dolarlık ihracat yapılıyor. Big Chefs’in yurtdışında yapacağı bu girişimler ile Türk mutfağının yurtdışında tanıtımının yanı sıra Türk ekonomisine olan ihracat desteği de büyüyecek. Big Chefs’in Ortadoğu yatırımları da hız kesmeden devam ediyor. Dubai, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn ve İran’daki şubeleşme devam ederken, Katar’la görüşmeler de sonuçlanmak üzere.”
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: big chefs , gamze cizreli

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz