Big Chefs'te 'Aşure Günleri'

Özgün ve farklılaşan konsepti ile yeme – içme dünyasına yön veren Big Chefs’ler, muharrem ayının içerisinde en değerli dönemi; “Aşure Günleri”ni 11, 12 ve 13 Ekim’ de kutluyor.

12 Ekim 2016 16:54
Big Chefs'te 'Aşure Günleri'
Türkiye’nin mutfak geleneğinin has oyuncularından aşureyi büyük şeflerin farkı ile deneyimlemeye Big Chefs’lere davetlisiniz.


Türkiye’ nin en en şık restoran zinciri Big Chefs, aşurenin bereketinin paylaştıkça arttığı bilinci ile açıldığı günden bu yana muharrem ayının içerisindeki en değerli dönemi; “Aşure Günleri”ni sahiplenerek misafirlerine aşure ikramında bulunuyor. Bu senede Türkiye’nin birçok şehrindeki Big Chefs’lerde kazanlar bolluk ve bereket için kaynıyor.

Hicri takvime göre muharrem ayının 10. günü yapılan tatlı, bolluk ve bereketin simgesi olarak tanımlanıyor. Net bir tarifi olmayan, bölgeler arasında farklılık göstererek hazırlanan aşure, tüm şubelerinde geleneklerimize ve kültürümüze sahip çıkmayı misyon edinmiş olanBig Chefs farkı ile sunuluyor.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Big Chefs , Aşure Günleri

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz