Balık Restaurantlarının dört yapraklı yoncası

Bu sefer de sağlık deposu balığın adreslerine gidiyoruz. Balık restaurantlarının dört yapraklı yoncasını sizler için derledik...

22 Ağustos 2014 17:33
Balık Restaurantlarının dört yapraklı yoncası
Denizin bereketinden sofralarımıza gelen deniz mahsüllerinin en güzellerini sunan, hizmet anlayışları, lokasyonları, dekorasyonları ve tabii ki lezzetleri ile fark yaratan Balık Restaurantlarının dört yapraklı yoncasını belirledik. Gelin bu dört mekanı yakın markaja alalım...

1- Dolphin Restaurant

Sarıyer'in en güzel yerlerinden birinde konumlanmış Dolphin Balık Restaurant, yılların tecrübesinin güzel izlerini üzerinde taşıyan bir restaurant. Aynı zamanda babadan oğula geçen sınırsız tecrübe de cabası. Yılların tecrübesinin o güzel izleri en çok mönüsünde taşıyan mekanın spesiyalleri arasında ‘Izgara Kalkan’,’Tuzda Kaya Levreği’ ve bugüne kadar adına ve tadına az rastlanır türden olan “Deniz Mahsullü Patlıcanlı Kebap” bulunuyor. Denemeden geçmeyin!
2- Şaşkın Balık

Türk Sineması'nın unutulmaz karelerinin duvarları süslediği, mavi - beyaz dekorasyonuyla kendinizi Ege Kıyıları'nda hissedeceğiniz, sımsıcak ambiyansı ve parmaklarınızı yedirecek lezzetleriyle Şaşkın Balık, Şaşkınbakkal'da bulunuyor. Bilindik lezzetlerin en enfeslerini yiyebileceğiniz mekanın bir de spesiyalleri var. Değişiklikten hoşlananlar için; Şaşkın Nazik, Balık Mantı, Levrek Sarma ve Şaşkın İçli Köfte, damaklarınızla buluşmayı bekliyor. Bu samimi ortamda güzel bir akşam geçirmeyi sakın ihmal etmeyin!
3- G Balık

Kuruçeşme'de denize nazır balık yeme keyfi sunan G Balık, şık dekorasyonuyla göz doldururken, geleneksel lezzetlerden Dünya Mutfağı'nın birbirinden güzel yemeklerine kadar oldukça geniş mönüsüyle de dikkatleri çekiyor. Ağırlıklı olarak Akdeniz Mutfağı üzerinde duran mekanda Türk mezeleri de, çiğ veya pişmiş balık çeşitleri de, İspanyollar'ın meşhur Paellası da; yani anlayacağınız Akdeniz Mutfağı'na dair hemen her şey bulunuyor. Tuzda pişirilen balık çeşitleri de bulunan G Balık'a bakmadan geçmeyin!
4- Marina Balık

Kuruçeşme Park'ın içinde yer alan Marina Balık, balık yemenin sadece balık yemek değil, sanat olduğunu söylüyor. Gerçekten de gerek mekanın ambiyansı gerekse mönüsü ile dikkat çeken Marina Balık'ta kendinizi kaptan köşkündeymiş gibi hissedeceksiniz. Yemek yerken Boğaz'ı izleme keyfini de yaşayabileceğiniz Marina Balık, aynı zamanda denizin üstüne kurulu. İstanbul'un yoğunluğundan sıyrılıp, dostlarınızla hoş vakit geçirebileceğiniz bu mekana uğramayı sakın atlamayın!

Damla YILMAZ
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz