Atelier Real Food'da 'Sokak Yemekleri Festivali'!

Şehrin Lezzet Buluşması Restoran Haftası, 7. Yılında “Sokak Lezzetleri” Temasıyla 7 Şehirde Başlıyor Dünya Mutfaklarının Sokak Lezzetleri Atelier Real Food’da buluşuyor..

08 Nisan 2016 12:08
Atelier Real Food'da 'Sokak Yemekleri Festivali'!
Şehrin gelenekselleşen ve merakla beklenen lezzet buluşması, 7. Restoran Haftası, Nisan ayı boyunca 7 farklı şehirde “Sokak Lezzetleri Restoranlarda, Restoranlar Sokakta” diyerek gastronomi ve yaşam kültürüne katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Dude Table organizasyonu ile gerçekleşen Restoran Haftası,7. Yılında “Sokak lezzetleri restoranlarda, restoranlar sokakta” başlığı ile hem dünyanın hem de Türkiye’nin farklı sokak lezzetlerini ve şaraplarla uyumunu lezzet meraklılarıyla buluşturacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep olmak üzere 7 şehirde yaklaşık 150 restoranın katılımıyla gerçekleşecek Restoran Haftası kapsamında Istanbul’daki 5 yıldızlı otellerin restoranları da Nisan ayı boyunca türk ve dünya mutfaklarından sokak lezzetlerini gastronomik bir deneyime dönüştürecek.

The Ritz-Carlton, Istanbul’un “doğadan masaya” konseptli restoranı Atelier Real Food, Nisan ayı boyunca akşam yemeğinde; Vietnam, Latin Amerika ve Italyan mutfağının sokak lezzetlerini şaraplar ile eşleştirme yaparak, uygun fiyat politikasıyla misafirlerin beğenisine sunuyor.

Fransız Şef Andre’nin Sokak lezzetleri festivaline özel hazırladığı 5 farklı tabak; Vietnam usulü karides sarması, dana ve patatesli “empanada”, kalamar, midye, karides ve balık dörtlemesinden oluşan “misto fritto”, kızarmış pizza ve tatlı olarak “cannoli” hem göze hem de damaklara hitap ediyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz