Ataköy sahilinin mega yat projesi iptal edildi!

Ataköy’de deniz doldurularak üzerine yat limanı, restoran, cafe yapımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilk başta uygun görülen ruhsat ilgili mahkeme tarafından iptal edildi!

14 Ağustos 2017 18:47
Ataköy sahilinin mega yat projesi iptal edildi!
İstanbul Ataköy sahilinde oluşturulan "Mega Yat Limanı" projesi için 140 bin metrekare alan dolduruldu. Bu alanda 3 katlı eğlence merkezi, lokanta, 2 katlı kongre merkezi, yönetim ofisleri ve otopark ayrıca yüzme havuzları yer alacaktı. İnşaatların yapımı için Bakırköy Belediyesi’nden izin alan plan inşaat ruhsatını daha sonradan iptal etti.

Daha sonra "Ataköy Yat Limanı ve Ek Projelerini Kamuoyuna soruyoruz’’ pankartı asılarak halkın sandığa gitmesi istendi. Sayım sonucunda, oy kullanan 3 bin 458 kişiden bin 988’inin “evet”, bin 451’inin “hayır” yönünde tercihte bulunduğu belirlendi. Ancak buna rağmen Bakırköy Belediyesi ruhsat konusunda direneceğini açıkladı.

Bakırköy Çevre Dostları Derneği İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca verilen ruhsatların yetkisiz şekilde verildiğini ileri sürerek dava açtı. Açıklanan nedenlerle dava konusu ruhsatların iptaline karar verildi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: İstanbul , Ataköy

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz