Anadolu'dan menüye!

Big Chefs farklı tatlar denemeyi sevenleri ve lezzetleri merkezinde denemeye vakti olmayanları düşünerek Anadolu lezzetlerinin en zengin mutfaklarından Gaziantep’ i menüsüne taşıdı!

27 Şubat 2017 12:56
Anadolu'dan menüye!
Kuruluşundan bu yana yerel lezzetlere sahip çıkmayı her zaman misyon bilen Big Chefs, yeni kış menüsüne zengin mutfak kültürü ile UNESCO gastronomi listesine kabul edilen Gaziantep mutfağını misafir ederek hem alışık olduğunuzu, hem de yepyeni lezzetleri bir arada tatmanıza olanak tanıyor.


Büyük şefler, UNESCO’ nun seçimi ile Gaziantep’ in en çok merak edilen lezzetlerini Big Chefs farkıyla tatmak isteyenleri, yuvalamadan kuru patlıcan ve kuru biber dolmasına, pirinçli börek ve avrat salatasından yoğurtlu pirpirim ve arap köftesine kadar yörenin en meşhur yemeklerini deneyimlemeye davet ediyor...Gaziantep UNESCO’ nun Yaratıcı Şehirler Ağına Girerek Unesco Gastronomi Listesinin 9. Kenti oldu!

Gaziantep, gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü(UNESCO);Yaratıcı Şehirler Ağına" girdi. UNESCO, 33 ülkeden 47 kenti "Yaratıcı Şehirler Ağına" aldı. Gaziantep, UNESCO'nun aldığı kararla, bu alanda Türkiye'nin öncü şehir olma özelliğini kazandı. Şu ana kadar UNESCO gastronomi listesine dünyadan sadece sekiz kent kabul edilmişti. Zengin mutfak kültürüyle Gaziantep, 9. kent olarak bu listeye eklendi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: big chefs , yöresel , mutfak , anadolu , gaziantep

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz