Amerika’daki tacizci işadamı hangi mekanın ortağı?

Yeme – içme sektörü taciz skandalı ile sallandı! İstanbul’da ünlü bir restoranın da ortağı olan Zülfikar B. (60) Amerika’da genel müdürlük yaptığı lüks restoranda işe alma vaadiyle buluştuğu 27 yaşındaki bir kadının cinsel taciz şikayeti üzerine tutuklanmıştı. İşte olayın detayları ve İstanbul’daki o mekan…

10 Ocak 2017 13:00
Amerika’daki tacizci işadamı hangi mekanın ortağı?
Sadece Türkiye değil, dünya basınında da büyük yankı uyandıran taciz skandalının perde arkası bir bir gün yüzüne çıkıyor. Taciz skandalından ismi geçen Zülfikar B.’nin Zorlu Center’daki Eataly’nin ortağı olduğu iddia edildi.

İtalyan gastronomi dünyasının restoran, okul ve market içlemesini birleştiren ünlü restoranı Eataly, konu hakkında resmi bir açıklamada henüz bulunmadı. 2013 yılında Türkiye’de kapılarını açan Eataly’nin kurucusu ve sahibi Oscar Farinetti’nin Türkiye’deki iş ortaklarından biri de taciz skandalında adı geçen şahıs. Farinetti açılışta yaptığı konuşmasında; “Bana göre en iyi Eatly şubesi İstanbul’daki; toplamda 8 bin metrekare alana sahip ve Roma’dan sonra en büyük Eataly de burası.” açıklamasında bulunmuştu. Amerika’da 2, Japonya’da 10, İtalya’da 13, Dubai ve İstanbul’da birer tane şubesi bulunan Eataly’nin adı son olarak taciz skandalına da karıştı!


New Jersey eyaletindeki Weehawken bölgesinin polis şefi Iggy Mittolo’nun yaptığı resmi açıklamaya göre; Eataly kurucu ortaklarından olduğu iddia edilen Zülfikar B., 27 yaşındaki kadını iş görüşmesi bahanesiyle lüks bir restorana davet ediyor. Genç kadının verdiği ifadeye göre; Zülfikar B. önce restoranda görüşme sırasında genç kadına tacize başlıyor ve restorandan ayrılmak üzere bindikleri aracın arka koltuğunda devam ediyor. Genç kadının cinsel organına dokunan ve zorla öpmeye çalışan Zülfikar B., genç kadının şikayeti üzerine kaldığı otelden alınarak tutuklandı.

Kefaletle serbest bırakıldı!

Tutuklandıktan sonra yerleştirildiği cezaevinde video konferansı ile duruşmaya katılan Zülfikar B. 25 bin dolar kefalet ücreti ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: zülfikar b. , taciz skandalı , eataly

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz