Ali Ünal: "O kadar insanın öldüğü yerde eğlence satmak istemiyorum!"

Yılbaşı geccesi korkunç bir terör saldırısının hedefi olan Reina'nın ortağı Ali Ünal konuştu. İşte Reina'nın açılmayacağını söyleyen Ünal'ın Habertürk'ten Esin Övet'e anlattıkları...

27 Ocak 2017 09:00
Ali Ünal: "O kadar insanın öldüğü yerde eğlence satmak istemiyorum!"
2017'nin ilk saatleri tüm dünya bu olayı konuştu. İstanbul'un dünyaca ünlü gecce kulübü Reina'da yaşanan hain terör saldırısı milyonları büyük üzüntüye boğdu. 39 kişinin hayatını kaybettiği ve bir çok kişinin de yaralandığı hain terör saldırısı ardından, Reina'nın ortağı Ali Ünal ilk kez konuştu.

Hain saldırıyı gerçekleştiren teröristin yakalanmasının ardından ne kadar derin bir nefes alsak bile, bu olay acımızı dindirmeye yetmiyor. Her gün başka bir ayrıntısını öğrendiğimiz bu hain terör saldırısı hala kan dondurmaya devam ediyor. Diğer taraftan akıllarda Reina'nın tekrar açılıp açılmayacağı ile ilgili sorular var. Ali Ünal o sorulara işte şu cümlelerle cevap verdi...

"O kadar insanın öldüğü yerde eğlence satmak istemiyorum. Orada tekrar müzik çalıp insanları ağırlayamam. Caniler yüzünden dünyanın her yerine cenaze yolladık. Bir o kadar da yaralı var. Dünyanın en büyük markalarından biri Reina. Ben o metrekarede o işi yapamam. Mehmet Koçarslan yapar mı yapamaz mı bilemem."

Turizm Bakanlığı bile aramadı!

Hükümet kanadından da kimsenin konu ile ilgili aramadığını belirten Ali Ünal "Dünyanın en büyük markalarından biri Reina. Bu markayı yaratmışız, evet bu markanın yaşaması lazım ama bize ‘Yaşatın’ diyen de olmadı.Mehmet Koçarslan’ı arayan oldu mu bilmiyorum ama beni arayan olmadı. Evet Turizm Bakanlığı’ndan bile arayan olmadı."

"Tamamen bırakacak mısın bu işleri?" sorusuna yanıt veren Ünal, "Bu işi yapıyorum, bu işten anlıyorum. Bu işten para kazanıyorum. Yiyecek içecek sektörü ile ilgili her şeyi yapıyorum. Düğün-davet yapıyorum. Büfe de işletebilirim. Ama Reina'yı o arazide yapmak istemiyorum." şeklinde konuştu.

"Büfe bile işletirim ama sektörü bırakmam!"

Yeme-içme ve eğlence sektöründe tanınmış bir isim olan başarılı işletmeci Ali Ünal, sektörü bırakıp bırakmayacağı sorularına ise "Mecburen yapacağım. Bu işi yapıyorum, bu işten anlıyorum. Bu işten para kazanıyorum. Yiyecek içecek sektörü ile ilgili her şeyi yapıyorum. Düğün-davet yapıyorum. Büfe de işletebilirim. Ama Reina’yı o arazide yapmak istemiyorum." şeklinde yanıt verdi.

Ali Ünal, Reina saldırısının detaylarını anlattı...

Saldırı sırasında kapının önünde olan Ünal, herhangi bir psikolojik yardım alıp almadığıyla ilgili ile ise şunları söyledi: "Uyuyamıyorum ama her zaman ilaca karşı bir insanım. Doktorun vereceği ilaçlar belli. Bir şekilde üstesinden geleceğimi düşünüyorum. Ailem ve sorumlu olduğum insanlar var. Gözümün içine bakan yüzlerce personelim var. Ailem dışında bakmam gereken insanlar var."


Reina başka yere açılacak mı?

Reina'nın tekrar açılmayacağını söyleyen Ali Ünal, ünlü gecce kulübünün başka bir yere açılıp açılmayacağına dair soruları ise "Başka yerde belki ama o metrekarede Reina açılmayacak. Açılsa bile içinde ben olmayacağım. Maddiyatı geçtim artık bu başka bir durum." şeklinde yanıtladı.


Reina katliamcısının ilk ifadesi

Reina saldırganı yakalandı
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: reina , ali ünal

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz